Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Návštěvní kniha

Pokud jste na webových stránkách nenašli nějakou důležitou informaci, popř. pokud Vás zajímají bližší informace o chovaných zvířatech nebo Vás při prohlídce zoologickou zahradou něco zaujalo, pošlete nám svůj dotaz. Ty nejzajímavější budeme v Návštěvní knize zveřejňovat.

 

šimpanz

[ Michal 12. června 2017 15:33 ]

Dobrý den, jak starý byl šimpanz Bobo, když přišel do Ústí a jaký byl jeho konec ? Děkuji

[13. června 2017 17:09]

Dobrý den, tyto informace je velice těžké získat, podle historických údajů přišel Bobo asi v roce 1965, jeho stáří není známo, a se zbytkem skupiny (samec Kogo a samice Pavlína) odešel v roce 1977 do Zoo Veszprém. Věra Vrabcová, vedoucí útvaru kontaktu s veřejností

Papoušci

[ Kateřina 12. června 2017 8:14 ]

Dobrý den,v sobotu jsme navštívili Vaší ZOO,vše na jedničku akorát nás velmi mrzelo že voliéra kde se měli nacházet Ary a ostatní papoušci byla prázdná.Jsme ptačí milovníci,takže na papoušky jsme se těšili nejvíc.

[13. června 2017 16:53]

Dobrý den, bohužel, v loňském roce jsme zjistili, že voliéra není "útěkuvzdorná", papoušci začali rozebírat spojky na pletivu a dokonce nám jeden ara stihl uletět. Proto jsme se rozhodli, že budeme muset papoušky nahradit jiným druhem ptáků, minulý týden sloužila voliéra jako záložní pro samce supa himálajského a tento týden bychom do ní měli přestěhovat pár rarohů velkých. Věra Vrabcová, vedoucí útvaru kontaktu s veřejností

Dotaz

[ Přemek 8. června 2017 17:29 ]

Zdravím.

Musím říct, že zoo s takovými výhledy jen tak nenajdete. Pan Lumpe měl opravdu dobrý nápad s lokalitou. Všiml jsem si, že chováte mé oblíbence - nosorožce. Budete i dále pokračovat v chovu, či nikoliv? Zároveň se chci optat na plameňáky, opět se u vás objeví?

Díky za odpověď.

Držím palce a přeji úspěchy v chovu zvířat.

[13. června 2017 16:49]

Dobrý den, v chovu nosorožců bychom rádi pokračovali, ale do stávajících podmínek nová zvířata pořizovat nebudeme. V budoucnu bychom chtěli zrekonstruovat venkovní výběh (oplocení, povrch) a věnovat se chovu expozičních zvířat. Na chovnou skupinu nosorožců nemáme dostatek prostoru.

S chovem plameňáků v blízké budoucnosti nepočítáme. Naší prioritou je úprava stávajícího výběhu kachen a vodních ptáků, aby zde bylo možné zvířata chovat bez rizika predace volně žijícími dravci apod. Petra Padalíková, vedoucí zoologického úseku

Nefunkční mapa

[ Petr 3. června 2017 7:18 ]

Prosím udělejte něco s mapou na stránkách. Ten kdo vám je spravuje si nezaslouží peníze za používání zastaralých technologií, které jsou nebezpečné a nefunkční například na mobilních zařízeních.

[13. června 2017 16:54]

Dobrý den, děkujeme za pobídku, úpravu mapy zoo jsme neustále odkládali, ale nyní jsme již na aktualizaci začali pracovat, takže mějte trochu trpělivosti. Věra Vrabcová, vedoucí útvaru kontaktu s veřejností

Návštěva v týdnu

[ Michaela 27. května 2017 15:38 ]

Dobrý den,

jezdíme s dětmi do Ústecké ZOO celkem pravidelně, několikrát do roka (+- 10x). Jsme fotografové a milovníci přírody a jezdíme pouze v týdnu, kdy ZOO nenavštěvuje tolik lidí. Máme rádi klid a ZOO si chceme prohlédnout bez front a davového šílenství. Bohužel nám ale vadí, že všechny zajímavé aktivity se dějí jen o víkendech a cena přitom zůstává stejná, přestože jsme o tyto aktivity ošizeny. Proč je tomu tak? Chápu, když ještě není sezóna. Proč ale chcete "naprat" ZOO lidmi jen o víkendu??? V týdnu dle mého chodí milovníci zvířat a přírody, ale vy podporujete jen víkendové výletníky!!!

Nejde nám o peníze, rádi přispíváme, jde spíše o princip. Proč si nemohu projít lemuří stezku, vyjet autem, vidět krmení (v týdnu nekrmíte?)...

Děkuji za odpověď a přeji celé ZOO jen to dobré. Michaela

[5. června 2017 10:18]

Dobrý den,

od dubna, kdy začíná v zoo letní sezóna, mají návštěvníci možnost vidět každý den krmení tuleňů, krmení orangutanů, procházku slonů a cvičení slonů. Nedá se tedy říct, že všechny zajímavé aktivity se dějí jen o víkendu. Určitá komentovaná krmení nelze nabízet dřív, protože některá zvířata (např. lemuři nebo surikaty) potřebují stále a teplé počasí. U těchto zvířat se však postupně komentované krmení koná denně (surikaty od června, lemuři od července). Krmení piraň nelze dělat víckrát než jednou za týden, protože zkrátka častěji nežerou. Krmení medvědů se koná jen o víkendech kvůli tomu, že je zde potřeba více času na přípravu. Není tedy pravdou, že bychom chtěli záměrně nacpat zoo jen o víkendech, ale z dlouhodobého průzkumu víme, že všední dny nebývají tak navštěvované, a proto tomu přizpůsobujeme i nabídku.

Co se týče jízdy vláčkem, snažíme se vyjít návštěvníkům vstříc již od dubna, kdy je vláček v provozu během víkendů a větší skupiny (školy apod.) si jej mohou objednat i na všední den. Samozřejmě musíme hledět i na rentabilitu, protože náklady na provoz jsou poměrně vysoké a vypravit soupravu v den, kdy se sveze cca 20 osob, je vyloženě ztrátové. Během prázdnin však nabízíme návštěvníkům možnost jízdy každý den.

Rozhodujícím faktorem je také stálost počasí, takže zajímavé aktivity připravujeme hlavně v letní sezóně. I tak se ale snažíme přizpůsobovat aktuální situaci a v případě příznivých vyhlídek zařadíme některé aktivity dřív, o čemž následně informujeme na webu nebo na FB. Andrea Balejová (andrea.balejova@zoousti.cz)

slavík

[ Libuše Madronová 19. května 2017 20:02 ]

Dobrý den,

bydlím v Krásném Březně Anežky České nad dětským hřištěm.

Už několik dní poslouchám krásný zpěv od hřiště. Podle Hlasu na tento den si myslím, že je to slavík. Nejsem si ale jistá.

Nevím na koho se obrátit, proto píši Vám.

S pozdravem Libuše Madronová

[5. června 2017 10:19]

Dobrý den, zkuste Muzeum města Ústí nad Labem a pana Berana. Věra Vrabcová (vera.vrabcova@zoousti.cz)

Slonice

[ Iva 5. května 2017 12:10 ]

Dobrý den,

moc ráda navštěvuji Vaše slonice a doposud jsem mezi nimi nezaznamenala žádné roztržky, i přesto, že Vím jakou spolu mají historii a že v minulosti mezi nimi docházelo i k agresivitě. Nicméně se mi zdálo, že se vše urovnalo a teď se opět tolerují. Tento týden jsem ale byla svědkem podivného chování Delhi, když nenechala Kalu, spící na zemi, na pokoji a neustále do ní strkala chobotem i nohama. Zajímalo by mě tedy, jestli šlo o výjimku, či zda se mezi nimi opět objevily roztržky.

Děkuji za odpověď,

[15. května 2017 14:04]

Dobrý den, v současné době žádné roztržky či agresivní chování mezi Kalou a Delhi neřešíme. Vámi popsané chování ovšem s konfliktním chováním v minulosti souvisí. Došlo totiž k "přeskupení sil" a z Delhi je plně dominantní samice. A právě s touto dominancí souvisí i chování k ležící Kale. Bohužel, naše skupina dvou slonic není a ani nemůže být plnohodnotnou sloní rodinou, a tak jsou veškeré negativní sociální projevy zesíleny a projevují se v mnohem větší míře, než by se případně projevily v rodině o více jedincích. Kala si bohužel kvůli špatnému zdravotnímu stavu už nelehá ani v noci, kdy je oddělená od Delhi, a proto se v současné době snažíme o její odpočinek a lehnutí ve výběhu pod dozorem, kdy Delhi usměrňujeme tak, aby nechala Kalu odpočinout. Doufáme, že se z této snahy stane rutina a Delhi si ji při lehnutí přestane časem všímat. Petr Kiebel, chovatel slonů

Podekovani

[ Jana 22. dubna 2017 10:11 ]

Dobry den,Ustecka ZOO je jedna z nejkrasnejsich co jsem videla. Jezdime kazdy rok na jare i v lete. Uz od meho detstvi. Sice se v zoo toho moc nezmenilo ale tim padem si vzpomenu jake krasne detstvi jsem mela a i do dnes jsem prekvapena ze zviratek. Ted uz tam jezdim ja se svymi 15mesicnimi detmi :-)

[15. května 2017 14:09]

Dobrý den, děkujeme za podporu, i když slova "sice se toho v zoo moc nezměnilo..." mě trochu vyděsila. Je pravda, že naše zoo bohužel neprodělává žádný bouřlivý vývoj, zásadní rekonstrukci či výstavbu nových pavilonů, což vnímáme jako velké mínus. Nad tímto druhým úhlem pohledu, že jsme vlastně taková retro zoo oblíbená díky vzpomínkám na dobu dětství, jsme se ještě nepozastavili :-))). Věra Vrabcová

Historie chovu

[ Michal 21. dubna 2017 21:46 ]

Dobrý den, tak ještě jednou na email, jaká je historie medvědů hnědých ( nějakých poddruhů ), ušatých a v případě jiných druhů medvědů ? A taky u lvů, tygrů a levhatů ( u všech poddruhy nebo nikoliv ) ? A jaká byla historie šmpanzů ? Děkuji

[23. dubna 2017 10:27]

Dobrý den, děkuji, posílám podrobné informace e-mailem. Věra Vrabcová (vera.vrabcova@zoousti.cz)

dotaz

[ jan 16. dubna 2017 16:06 ]

mohu se optat proč oc Forum dalo pryč váš stojan kde byl ten měsíčník o všem s vámi

[18. dubna 2017 17:13]

Dobrý den, bohužel, OC Fórum nás vyzvalo k odstranění stojanu s odůvodněním, že tento způsob reklamy ruší. Věra Vrabcová (vera.vrabcova@zoousti.cz)

Archiv příspěvků v knize návštěv

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě