Historické doplňky k historické akci

Historické doplňky k historické akci

V sobotu 7. dubna 2018 se koná slavnostní zahájení letní sezóny, které se (vzhledem k 110. výročí založení Lumpeparku) ponese v historickém duchu. Pokud se této akce zúčastníte a budete kreativní, můžete dokonce při vstupu do zoo ušetřit :-).

V areálu zoo v tento den potkáte postavy v dobových kostýmech, které budou dokreslovat celkovou atmosféru doby, tedy zejména období mezi dvěma světovými válkami. Jednak půjde o pomocníky zajišťující nejrůznější aktivity, ale o navození historického ducha doby se může postarat každý návštěvník. Každý, kdo přijde s dobovou pokrývkou hlavy jako je např. cylindr či buřinka (pro pány), klobouk s květinami (pro dámy), získá při vstupu slevu 50%. Osoba v celém historickém kostýmu obdrží navíc ještě speciální dárek.

Program dne bude pestrý. U vstupu přivítá návštěvníky dobová hudba, přítomný bude i zakladatel Heinrich Lumpe, tedy přesněji řečeno živá socha tohoto mecenáše, ústeckého podnikatele a nadšeného ornitologa. Každému zájemci o fotografii s Heinrichem Lumpem bude vyhověno a získá tak na tento den originální památku. U restaurace Koliba bude program pokračovat představením Divadla V Pytli Petra Stolaře nazkoušeným speciálně pro tuto příležitost, do kterého se zapojí i diváci. Pro nejmenší návštěvníky bude v areálu připravena výtvarná dílna a řada stanovišť plných her a soutěží. V Zooškole Heinricha Lumpeho proběhne výstava o životě a díle Heinricha Lumpeho, včetně historických dobových artefaktů zapůjčených z Muzea města Ústí nad Labem.

Tak neváhejte a začněte si shánět dobový klobouk již dnes, pomůžete nám navodit dobovou atmosféru a ještě ušetříte :-).

foto
foto
foto

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě