Vzácná návštěva

Vzácná návštěva

Již tradičně byl v naší zoo 1. květen věnován ptactvu, již od roku 2009 se věnujeme této skupině živočichů a akce Ptačí den v zoo každoročně láká velké množství návštěvníků.

Program začal opět velice časně – již v 5.00 hodin ráno (a potom i v 6.30 hodin) stálo u spodního vchodu několik desítek nadšených zájemců, které zaujala nabídka procházky probouzející se zahradou spojené s poslechem ptačího zpěvu, určování pozorovaných ptáků a ukázka odchytu a kroužkování. Hlavním protagonistou a odborným průvodcem byl pracovník Muzea města Ústí nad Labem a člen České společnosti ornitologické Václav Beran, který poutavě a zajímavě vyprávěl o viděných či slyšených ptáčcích J, na závěr proběhla i ukázka kroužkování.

Další program se konal od 13.00 hodin v okolí Trpasličího hrádku, kde byly připraveny soutěže a stanoviště věnované nové kampani EAZA s názvem Silent Forest – Asian Songbirds Crisis (Ztichlý les – krize pěvců v Jihovýchodní Asii), která je cílena na ochranu kriticky ohrožených druhů ptáků v Jihovýchodní Asii. Zde se dá najít paralela se snahami Heinricha Lumpeho o ochranu volně žijícího ptactva v době éry jeho parku. Děti se zábavnou formou dozvěděly mnoho informací o šesti vlajkových druzích a plnily různé úkoly.

Překvapením dne byla vzácná návštěva -  paní Maria Fotuhi, která je praneteří Heinricha Lumpeho (dcera jeho synovce Alfréda) a její neteř Monika Lumpe. Paní Maria je ještě pamětníkem konce 2. světové války a odsunu rodiny z pohraničí. Je příznačné, že návštěva zoo, kterou Maria i Monika absolvují několikrát do roka, proběhla právě v tento den věnovanému ptáčkům :-).

foto
foto
foto

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě