Návštěvníci ústecké zoo odhalili tajemství její kuchyně

úterý 20. října 2015 | zdroj: Ústecký deník

Akce Tajemství kuchyně zoo probíhala v ústecké zoologické zahradě v neděli od 13 hodin u pavilonu opic. Během ní také pokřtili mládě opice hulmana jávského.

Ukázky rozličných druhů krmení a rozdíly mezi krmnými dávkami u jednotlivých zvířat proběhly v rámci tematického programu ke Světovému dni výživy. "Veřejnost tady má možnost se podívat, čím se krmí zvířata. Máme tu různé granule nebo si návštěvníci mohou přečíst obsah cukru v jednotlivých druzích ovoce a zeleniny. Také mohou hádat, čí je který exkrement," komentoval obsah krabiček na stolech Tibor Schwarz z organizace Česko proti chudobě. 

Pralesy kácejí kvůli palmovému oleji 

U pavilonu opic stál informační stánek Česka proti chudobě, kampaně humanitárních a neziskových organizací. Jejím cílem je snížení chudoby na globální úrovni. "Zabýváme se tu především palmovým olejem a ničením deštných pralesů v Indonésii. Hlavně malajské firmy kácí původní deštné pralesy a sázejí palmu olejnou. Ta však za patnáct let uschne a vznikne tam poušť. Pak nemají kde bydlet ani zvířata, ani původní kmeny," řekl o situaci v Indonésii Tibor Schwarz. 

Kmotrem hulmana je herec Ota Jirák 

Křtiny samečka hulmana jávského, který se v zoo narodil 26. srpna, proběhly od dvou hodin. Jeho kmotrem se stal herec a dabér Ota Jirák. 
"Od chovatelů jsem jako návrh jména dostal Zero. Mně to přišlo trochu determinující, aby se mu už od malinka říkalo Nula. Tak jsem si dovolil v tom změnit aspoň jedno písmeno, aby se z nuly mohl stát hrdina. Tak bych si dovolil pokřtít ho jménem Zoro," vysvětlil při křtinách Ota Jirák. Zároveň svému kmotřenci přispěl tisícikorunou na krmení. Návštěvníky při této příležitosti v zoo přivítal i nový zastupující ředitel Bořek Voráč. 
Ochutnávka z hmyzí kuchyně byla pro odvážné návštěvníky připravená od půl třetí. "Já rozhodně vybíravá v jídle nejsem, ale tenhle hmyz bych teda nesnědla," řekla návštěvnice zoo Zuzana Brumlová. 

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě