Velké stěhování v ústecké zoo: Aligátoři Libor a Adéla jsou v novém výběhu

V zoologické zahradě v Ústí nad Labem v úterý proběhlo tradiční stěhování aligátorů. Ze zimoviště byli Adéla a Libor přesunuti do venkovního výběhu a návštěvníci je tak poprvé uvidí pohromadě.

Aligátor Libor patří v Zoo Ústí nad Labem k velkým lákadlům pro návštěvníky. V zahradě je chován už od roku 1974. "Je to taková místní legenda," říká mluvčí Matěj Kynšt. Ve venkovním výběhu ho budou moci návštěvníci nově vidět společně s aligátorkou Adélou.

"Jedinci jsou spolu spojováni už od konce minulého roku a reagovali na sebe velmi dobře. Nebyly proto obavy je dát do společného venkovního výběhu," upřesňuje Kynšt. Ten byl pro ně nově rekonstruován.

Zima jim neprospívá

"Jsou to zvířata, která preferují poněkud vyšší teploty, než v Česku bývají. Jelikož se jedná o plazy, se zimou se jejich aktivita snižuje," vysvětluje Kynšt. To se odráží na jejich stravovacích návycích a pohyblivosti. Hýbají se i jí méně.

Návštěvníci často nevěří, že je aligátor Libor skutečný. "Hází po něm různé předměty a snaží se ho vyprovokovat. To mělo bohužel i za následek ztrátu oka aligátora Libora," říká Kynšt. Nad výběhem je proto nainstalovaná kamera, která vše snímá.

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě