lori zelenoocasý Lorius chlorocercus

třída: Ptáci

lori zelenoocasý

Třída

ptáci

Řád

papoušci

Čeleď

Psittaculidae

Velikost

délka těla 28 - 30 cm, 

Potrava v přírodě

plody, semena, nektar, pyl

Rozmnožování

klade 2 vejce, inkubace 18-20 dní 

Biotop 

horské lesy

 

Rozšíření

Zajímavost 

Lori zelenoocasý je vzácný druh papouška, vyskytující se pouze ve východní části Šalamounových ostrovů (východně od Nové Guiney). Žije v korunách stromů především horských lesů, v nížinách jen vzácně. Živí se plody, semeny, nektarem či pylem. Při vylizování pylu jim pomáhá štětička na špičce jazyka. Občas zalétá i na kokosové plantáže. Mimo hnízdní období se sdružuje do menších hejn nebo rodinných skupin, které se s příchodem hnízdní aktivity rozpadají na jednotlivé páry. Ke hnízdění si vyhledává opuštěné hnízdní dutiny nebo ztrouchnivělé staré duté stromy, které si poupraví svým ostrým zobákem. Do Evropy byl poprvé dovezen okolo roku 1867 a trvalo dlouhou řadu let, než byl poprvé úspěšně odchován.

Pro všechny zástupce z rodu loriů je typické červené zbarvení s mísením různých dalších barev. Pro všechny, kromě loriho žlutohřbetého, je také příznačné černé temeno hlavy. Mezi znaky loriho zelenoocasého patří zelená křídla a konec ocasu, žlutý pruh na voleti, po obou stranách ohraničený černou skvrnou, modrý okraj křídel a holenního peří, jasně červené až světle oranžové oči a černé nohy. Pohlavní dimorfismus není zřejmý, samice vypadá stejně jako samec.

Ohrožení

Tento druh loriů je v přírodě málo dotčený, ale početnost populace stále klesá. Hlavní hrozbou je ztráta lesů, které jsou přeměněny na zemědělskou půdu či zastavěny budovami. Pro tento druh je hrozbou také nelegální mezinárodní obchod, a to zejména pro domácí chovy.Tento druh loriů je v přírodě málo dotčený, ale početnost populace stále klesá. Hlavní hrozbou je ztráta lesů, které jsou přeměněny na zemědělskou půdu či zastavěny budovami. Pro tento druh je hrozbou také nelegální mezinárodní obchod, a to zejména pro domácí chovy.

pátek 28. března 2014

Adopce zvířete

Jsem Vám sympatický, můžete se stát mým adoptivním rodičem. Částka adopce: 2 500 Kč

Informace o adopci

Patron zvířete

Na můj chov v zoo můžete přispět jakoukoli částkou, minimálně však 1 000 Kč.

Informace jak se stát patronem

foto
foto

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě