Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Napsali o nás

Covid uzavřel jejich brány. Zoo v Ústeckém kraji sčítají ztráty

Milionové ztráty mají kvůli covidové uzávěře zoologické zahrady v Ústeckém kraji. Letos z nařízení vlády musely zavřít už podruhé, přichází tak o příjmy ze vstupného nebo prodeje suvenýrů. Jarní manko...

Zoologické sčítají ztráty

Už podruhé musely letos zoologické zahrady zavřít. Ztráty jsou citelné.

Adopce zvířat pomáhají zavřeným zoologickým zahradám

Zoologické zahrady v Ústeckém kraji, které jsou zavřené kvůli nepříznivé epidemické situaci, se snaží sehnat peníze na provoz.

Ústecká Zoo obhájila licenci

Kontrolní komise složená ze zástupců několika institucí konstatovala, že ústecká zoologická zahrada obhájila licenci k provozování zoologické zahrady na další dva roky.

Příchod irbise

Jedná se o mladého samce irbise, který se narodil v květnu minulého roku v italském Parco Fuanistico La Torbiera. "Příchod byl naplánován na dobu jeho pohlavního dospívání, aby nemohlo dojít k páření sestry...

Ústecká zoo získala nového irbise

Ústecká zoologická zahrada má nového obyvatele, je jím mladý samec irbise. Tyto šelmy bývají někdy označovaní jako sněžní levharti, žijí ve vysokých nadmořských výškách v pohoří Himálaj a ve střední Asii.

V zoo přišly na svět antilopy jelení

PŘÍRŮSTKY. V polovině října se v ústecké zoo narodila čtyři mláďata antilopy jelení. "U říjnových přírůstků bylo provedeno očkování a povinné čipování.

ZOO MÁ NOVÉHO NÁJEMNÍKA, IRBISE

PRVNÍ POHLED do svého nového domova vrhl nový člen ústecké rodiny velkých koček, irbis.

Rada podržela ředitele zoo

Ve funkci ředitele ústecké zoo Roman Končel zůstane. Radní ho neodvolali ani poté, co to v září doporučilo ústecké zastupitelstvo.

Mladý italský irbis se zabydluje v ústecké zoo

Ústecká zoologická zahrada přivítala nového obyvatele. Mladého samce irbise, který se narodil v květnu minulého roku v italském Parco Faunistico La Torbiera.

V ZOO PŘIŠLY NA SVĚT ANTILOPY JELENÍ

PŘÍRŮSTKY. V polovině října se v ústecké zoo narodila čtyři mláďata antilopy jelení. Již na jaře přišla na svět čtveřice mláďat, která byla zastoupena třemi samci a jednou samicí.

V ústecké zoo mají antilopy babyboom

V polovině října, v rozmezí šesti dnů, se v zoo narodila čtyři mláďata antilopy jelení. Tyto antilopy v ústecké zoo zaznamenávají odchovy dvakrát ročně. Už na jaře přišla na svět čtveřice mláďat, která...

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě