Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Napsali o nás

Kala a Delhi, V.I.P. osobnosti ústecké ZOO

Indické slonice patřily v ústecké zoologické zahradě vždy mezi nejnavštěvovanější obyvatele. Oblíbeny jsou zejména mezi dětmi, jejichž kroky směřovaly vždy k jejich obydlím.

Roztomilost sama! V ústecké zoo se narodili malí lemuři kata

Za zavřenými branami ústecké zoologické zahrady se začala rozrůstat rodina lemurů kata. V rozmezí čtrnácti dnů se postupně narodilo šest mláďat s pruhovanými ocásky.

Vylidněná zoo? Zvířatům to vyhovuje

Zvířata vyhřívající se na jarním slunci, před výběhy nikdo nepostává, všude klid, který občas narušuje jenom pár zaměstnanců, kteří v areálu pracují. Zoologická zahrada v Ústí nad Labem prožívá zcela jiný...

Ústecká zoo se pochlubila novým přírůstkem: Na svět přišel sameček lamy krotké

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem se může pochlubit novým přírůstkem. V pátek 13. března přišel na svět sameček u lam krotkých.

Areál ústecké zoo je uzavřen pro veřejnost

Zoologická zahrada Ústí nad Labem omezila provoz. V první řadě uzavřela všechny pavilony a zrušila pravidelné předváděcí akce v souladu se čtvrtečním rozhodnutím Bezpečnostní rady státu.

Sourozenci Leon a Ronja v ústecké zoo: To je lví tulení!

Nerozlučnou dvojkou jsou v ústecké zoo šestnáctiletí lvi konžští Leon a Ronja. Láskyplně se k sobě tulí. Jejich náklonnost je čistě sourozenecká, o nic méně ale vřelá.

Zoo láká na nové přírůstky

Tuleň Robbie přicestoval z Holandska, gepardice Jasmine z Polska.

Torpéda s elegancí akvabel

Tělo jako torpédo, ohebná páteř, křídla jako vesla, nohy jako kormidlo... To vše dělá z tučňáků excelentní plavce a potápěče. Tučňáci brýloví v ústecké zoo nejsou výjimkou.

Ústecká zoo má nového tuleně

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem má od 3. března nového člena. Z nizozemského Leeuwardenu přicestoval mladý samec tuleně obecného. Jmenuje se Robbie.

Ňuninka už šúruje!

Sluníčko nakukuje do oken. Je čas myslet na jarní úklid. Samička orangutana bornejského Ňuninka v ústecké zoo už se hadru nadšeně chopila a předvedla návštěvníkům, jak na to.

V zoo už dává pusinky nový tuleň Robbie

NOVÉHO KAMARÁDA má ústecká zoo. Získala totiž mladého samce tuleně obecného jménem Robbie (na snímku nahoře), který přicestoval z AquaZoo Leeuwarden v severní části Nizozemí.

Do ústecké zoo přicestoval nový tulení samec

Samec tuleně obecného jménem Robbie se stal novým obyvatelem ústecké zoologické zahrady. Přicestoval z Aquazoo v holandském městě Leeuwarden. Narodil se 11. července 2016 v belgických Antverpách, odkud...

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě