Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Lásky čas bude v ústecké zoo patřit ptactvu

pátek 26. dubna 2019 | zdroj: e-ustí

První květen je pro mnohé svátečním dnem volna, který je vhodný pro soukromé oddechové aktivity. Pro tyto účely pořádá ústecká zoologická zahrada již řadu let Ptačí den, který je od časného rána až do odpoledne zaměřen na opeřence žijící v naší přírodě či v jiných částech světa.

„Máme radost, že letos můžeme návštěvníkům opět představit něco nového. Poblíž spodního vchodu do zoo vznikla nová expozice australského ptactva, ve které návštěvníci spatří řadu drobných ptáčků, ale například i čejku australskou. Důvodem výstavby nové expozice bylo zpříjemnit návštěvníkům čekání na zoovláček a využití prostoru pod velkými platany ve spodní části zoo. Myšlenka byla podpořena naším zřizovatelem, statutárním městem Ústí nad Labem, jehož představitelé také tuto novinku ve středu 1. května v 13.00 hodin slavnostně představí veřejnosti,“ přibližuje ředitel zoo Roman Končel.

Celý den ovšem začíná již mnohem dříve. „Již tradičně pořádáme ve spolupráci s Českou společností ornitologickou, jejímž členem se zoo letos stala, a Muzeem města Ústí nad Labem ranní pozorování zpěvného ptactva včetně poslechu či ukázky odchytu a kroužkování. Průvodcem s poutavým povídáním je zkušený ornitolog Václav Beran, pracovník ústeckého muzea. Prohlídka se koná ve dvou časech, v 5.00 hodin pro ty, kteří dokáží překonat nechuť k tak časnému vstávání, druhá v 6.30 hodin. Sraz zájemců je u spodního vchodu do zoo a vstup je zdarma,“ doplnila mluvčí zahrady Věra Vrabcová.

Odpolední program začíná v 13.00 hodin již zmíněným představením nové expozice s ptactvem Austrálie, ale zároveň aktivitami pro děti u historického hrádku. „Zde jsme již v minulých letech vybudovali řadu prvků připomínajících areál původního Lumpeparku a jeho zakladatele, nadšeného ornitologa a milovníka přírody Heinricha Lumpeho. Využili jsme tento klidný kout naší zoo a připravili zde od 13.00 do 16.00 hodin stanoviště s různými aktivitami a soutěžemi, které jsou zaměřené na naše ptactvo. Zároveň si v souvislosti s kampaní EAZA Silent Forest připomeneme i jejich příbuzné v Jihovýchodní Asii. Ani my bychom nechtěli, aby naše lesy ztichly,“ připomněla Nikola Roštejnská, zástupce vedoucí útvaru kontaktu s veřejností

Kromě toho mohou návštěvníci ve středu 1. května shlédnout letové ukázky dravých ptáků a sov, které se konají od 15.00 hodin na loučce poblíž horního vchodu do zoo a výstupní stanici zoovláčku. „Zkušený sokolník Alexandr Vrága představuje své opeřené kamarády a ukázky doplňuje zajímavým a poutavým komentářem. Vzhledem k 1. květnu najdou v areálu zoo zamilované dvojice i místo k prvomájovému políbení, ať již pod rozkvetlým stromem nebo pod našimi speciálními „polibkovníky“. A návštěvníky s ptačím příjmením jistě potěší možnost bezplatného vstupu do zoo,“ dodala vedoucí návštěvnického servisu Milena Hladíková.

 
 

 

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě