Tygr váží jako můj děda, smál se školák v ústecké zoo

úterý 1. června 2021 | zdroj: ustecky.denik.cz

Obě pokladny v ústecké zoo jsou od 9.00 otevřené, vláček jezdí bez kolejí, zebry představují pruhované dresy, vlasatý lev stále odmítá kadeřníka, leguán si hraje na draka. Senioři, děti a studenti platí šedesát, odborná komise vybírá nového ředitele, zděné pavilony opět vítaly hosty. ZOO nabírá po pandemii dech!

"Webové stránky zoologické zahrady jsou plné informací, snad deset článků se věnuje volbě nového ředitele. Rozdílné koncepce pěkně zamotaly hlavu odborníkům, proti sobě stojí Petr Fejk a Ilona Pšenková.

V pondělí 31. května kolem deváté dopoledne bylo vidět v zoo pouze zelená trička domácích, o snídani se hlásili supi, zebry, velbloudi, oslíci i sika vietnamský.

Kolem desáté vyjel na horizont vláček plný školáků, všichni se těšili na slona. Výběh byl však prázdný, tak se přesunuli k pavilonu šelem.

Malajský medvídek se opaloval, tygr pózoval mladým dokumentaristům, lev představil svou družku, irbis nádherný kožíšek.

"Skvělý byl ten tygr. Myslím, že se jmenoval Bulan. Na tabulce jsem se dočetl, že dospělý jedinec váží až 140 kg. To je stejně jako můj děda," smál se dorostenec a požadoval od kamaráda společné selfíčko.

"I to jméno sedí, Bulan je u nás malý polštář. Děda také rád odpočívá po dobrém jídle," svěřoval se řečník.

"Do terária jedině s respirátorem," přikazoval dospělácký doprovod.

Nádherný byl leguán kubánský, kuskus medvědí, gibon bělolící, tapír čabrakový i tuleň. Jen orangutan Ferda smutně koukal na malé návštěvníky.

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě