Zoo na vršku Mariánské skály a nad lomem skleněný most. Tak vypadá vize náměstka ústeckého primátora

středa 2. června 2021 | zdroj: ČRo - sever.cz

Souhlas i kritiku sklidil na Facebooku náměstek ústeckého primátora Martin Hausenblas z PRO! Ústí za svůj nápad ohledně budoucnosti zoologické zahrady. Ta by se podle něj rozšířila na vršek Mariánské skály, přes lom by pak vedl skleněný most.

Ten lom bude brzy končit a je potřeba se dívat, co dál – tak jsem si pustil fantazii na špacír. Jde v zásadě o to, abychom do té zoologické přitáhli návštěvníky ze široka daleka a měli něco, co nás nějakým zásadním způsobem odliší. Možná si lidi řeknou, že je to bláznivé, ale přesně takhle se kdysi mluvilo i o Eiffelově věži," vysvětlil Martin Hausenblas svůj nápad.

Někteří Ústečané redaktorce Českého rozhlasu řekli, co si o tom myslí.

"No, hlavně, aby si to nepřipravovali pár let, a neudělali z toho rozkrádačku. Jinak nápad je to suprový, to na 100 procent." "Bylo by to pěkný, ta zoo by potřebovala rozšířit. Sice teď na to nejsou peníze, ale chtělo by to o tom přemýšlet dopředu." "Zní to zajímavě, jen ti to neumím představit, upřímně."

Bez vizí nemůže podle Hausenblase město prosperovat

Kritické komentáře na Facebooku upozorňují na zadlužení města. Zastupitelka a starostka Neštěmic Yveta Tomková z hnutí Vaše Ústí k tomu dodává: "S ohledem na fakt, v jakém stavu máme silnice, chodníky a tak dále, a nejsou na ty opravy peníze… Netvrdím, že je to hloupost, nebo že to je do budoucna nereálné, ale když se podívám na skutečný stav a na to, co ty lidi trápí, tak si myslím, že bychom měli začít z druhého konce."

"Tomu názoru rozumím. Na druhou stranu žádné město nedošlo pouhými opravami k prosperitě. Pokud přestanete snít, tak ten život stojí za prd. My potřebujeme pro město nové sny, novou budoucnost," zareagoval náměstek Hausenblas.

Jeho nápad okomentoval také primátor Petr Nedvědický z ANO: "Samozřejmě je velkým vizionářem – já v tom našem tandemu jsem ten, který v podstatě drží brzdu pro tyto nápady. Domnívám se, že pro nás je daleko podstatnější stabilizovat chod zoo. Je mi daleko bližší uvažovat o možných nových rozšířeních zoo do té staré části lomu, která nám patří, nebo i na pozemky, které jsou na Mariánské skále, ale rozhodně v tomto momentě neuvažuji o skleněném mostu."
 

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě