Napsali o nás

Pozoruhodní korovci mají v ústecké zoo novou expozici. Vystřídali leguány

Milovníci exotických zvířat se mohou těšit na další novou podívanou v Zoologické zahradě v Ústí nad Labem. Do nové expozice se tam přestěhovali korovci mexičtí.

Ústí nad Labem hledá nového ředitele zoologické zahrady

Město Ústí nad Labem vypsalo výběrové řízení na ředitele zoologické zahrady. Romana Končela radní loni na podzim odvolali kvůli manažerskému selhání, zoo dočasně řídí její veterinář Dušan Usvald.

Slonice Delhi už ústecké zimy dobře zná. Je čas na vazelínu a změnu jídelníčku

V zoologické zahradě v Ústí nad Labem prožívá další zimu oblíbená slonice Delhi. Také letos ji čekají už známá opatření a upravená péče.

Slonice Delhi si pochutnala na větvích vánočního stromu z Lidického náměstí

Na větvích z vánočního stromu, který o svátcích zdobil Lidické náměstí, si v uplynulých dnech pochutnávala slonice Delhi v ústecké zoo. Zahrada zveřejnila informaci na svých stránkách.

Šéf ústecké zoo: Nemohu slibovat, ale doufám, že se do Ústí orangutani vrátí

Pro slonici se hledá nové působiště, aby nebyla osamělá. Po nutné rekonstukci pavilonu by pak v ústecké zoo mohla být skupina sloních samců, věří pověřený ředitel Dušan Usvald.

V ústecké zoo by se mohly udát změny, například stěhování orangutanů

Zastupující ředitel ústecké zoo Dušan Usvald by v případě úspěchu ve výběrovém řízení do čela instituce, do kterého se chce přihlásit, udělal řadu změn. Zoo má do letošního podzimu pozastavené členství...

Výběrové řízení na ředitele Zoologické zahrady Ústí nad Labem

Rada města vyhlásila výběrové řízení na obsazení pracovního místa ředitele Zoologické zahrady Ústí nad Labem. Návrh na jmenování nového ředitele by měl být radě předložen nejpozději do 30. 4. 2021.

Ústeckou zoo zřejmě neminou změny, načas by se mohli odstěhovat i orangutani

Ústečtí radní loni v listopadu odvolali z funkce ředitele zahrady Romana Končela poté, co kontrola hospodaření zoo odhalila 128 pochybení. O vyhlášení výběrového řízení na jeho nástupce dosud město nerozhodlo.

V létě rekordy, před i potom měsíce zavřená. S koronavirem se pere i ústecká zoo

Ústecká zoo se potýká kvůli několikaměsíčnímu uzavření s výrazným propadem příjmů. Pokračuje rekonstrukce výběhu nosorožců, chystá se obnova areálu vodního ptactva. Loni se rodila vzácná mláďata.

V útulcích ubývá psů a koček

I za tím stojí, poměrně překvapivě, epidemie koronaviru. Hlavní důvody jsou dva: lidé mají více času a nechtějí být v karanténě sami.

V Česku bylo ke konci roku 2020 podle Registru CITES přes 400 aratingů žlutých a 200 arů hyacintových

Významné nárůsty počtu registrací jihoamerických papoušků aratingů žlutých zaznamenává v posledních letech celostátní Registr CITES, který spravuje ministerstvo životního prostředí.

Casperovi dělají společnost dvě tulení samičky, zoo doufá v odchov mláďat

Do venkovní expozice tuleňů obecných v ústecké zoologické zahradě dnes chovatelé k samci Casperovi vypustili dvě samičky. Jedenáctiletá Sally a půlroční Ayma mají spolu s Casperem vytvořit novou chovnou...

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě