Slonice ze zoo v Ústí vyrazila na manikúru

Všichni víme, jak pečovat o své nehty a obzvláště ženy se manikúře věnují často. Teď si ale představte, jaké to je, když se na manikúru vydá třítunová slonice

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka:
Všichni víme, jak pečovat o své nehty a obzvláště ženy se manikúře věnují často. Teď si ale představte, jaké to je, když se na manikúru vydá třítunová slonice. Místo malých nůžek nebo kleštiček přichází na řadu bruska, pilník i speciálně upravené nože. A slonici z ústecké zoologické zahrady dělá tato péče náležitou radost.

redaktor:
Vypadá to docela násilně a věřte, že ani zápach během celého procesu není dvakrát příjemný. Ale slonice Kala si tuhle péči patrně dost užívá. Ošetřit jedno chodidlo je přitom makačka na desítky minut.

Petr KIEBEL, ošetřovatel slonů:
Používáme hlavně nástroje, který se používají u koňů, kopytní nože, používáme koňské rašple, používáme i koňské třeba masti.

redaktor:
Sloní manikúra je prý potřeba jednou do měsíce, protože zatímco ve volné přírodě si slon nohy obrušuje chůzí po různých površích, v zajetí toho moc nenachodí. Ošetřovatelé jim chodidla kontrolují každý den.

Petr KIEBEL, ošetřovatel slonů:
Každý den musíme zkontrolovat ty nohy, například jestli kamínky nemá v chodidlech. Každý den kontrolujeme i ty kopyta.

redaktor:
Ještě jednu výhodu má prý manikúra. Slonice si u ní může poležet a vzhledem k jejím bolavým zádům je to pro ni takový menší wellness.       

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě