Jak se slonům dělá pedikůra

Ošetřovatelé ústecké zoo ve středu svým kolegům a novinářům předvedli, jak slonice Kala a Dheli chodí na pedikůru

Ošetřovatelé ústecké zoo ve středu svým kolegům a novinářům předvedli, jak slonice Kala a Delhi chodí na pedikůru. Vše v rámci workshopu odborníků ze zahrad několika zemí, který je zaměřený na zdravotní problematiku pohybového aparátu slonů 
"Problematika sloních kopyt je komplexní záležitost, kterou ovlivňuje mnoho faktorů jako vliv povrchu ustájení a venkovního výběhu, svažitost terénu, enrichment ve výběhu a tudíž omezení stereotypního chování, výživa a mnohé další. S problémy pohybového aparátu slonů se potýká většina chovatelských zařízení a jednotlivé přístupy k řešení dané problematiky nejsou jednotné. Proto si myslíme, že se k tomuto tématu může vyjádřit každý a určitě bude o čem diskutovat," uvedla zooložka Ilona Pšenková. 
Na pedikůru jsou ústecké slonice zvyklé. Na povel ošetřovatelů si lehnou a nastaví nohy. Jejich kopyta jim pak upraví za pomoci elektrické brusky a rašple. Někde prý brusku nepoužívají, ale ústeckým slonům nevadí. Některé zoo pedikůru dělají ve stoje, ale v Ústí jsou sloni zvyklí si lehnout.       

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě