Návštěvníky zoo ohromuje mládě orangutana

Dvoutýdenní mládě orangutana obdivují návštěvníci v ústecké zoo. Má herecké sklony, ostatně narodilo se rodičům, kteří si už před 25 lety zahráli ve filmu Dva lidi v zoo

Petr SUCHOŇ, moderátor:
Dvoutýdenní mládě orangutana obdivují návštěvníci v ústecké zoo. Má herecké sklony, ostatně narodilo se rodičům, kteří si už před 25 lety zahráli ve filmu Dva lidi v zoo. Třicetiletý orangutaní samec Ňuňák a stejně stará samice Ňuninka přivedli na svět už své páté mládě.

osoba:
Hele, tady je, vidíš?

redaktor:
V orangutaním výběhu si teď návštěvníci podávají kliku. Každý chce alespoň na chvilku spatřit opičí miminko. Jsou mu dva týdny a chovatelé si zatím nejsou jistí pohlavím.

Věra VRABCOVÁ, mluvčí Zoo Ústí nad Labem:
Nejde jako vzít si miminko do ruky a prohlídnout ho. Je to jenom o to, aby chovatelé vysledovali, když ho ta maminka natočí tím zadečkem, tak aby tam bylo tedy vidět, jestli tam má toho camprlíka nebo jestli teda je to holčička.

redaktor:
Do výběhu se totiž jen tak někdo neodváží vstoupit. Stodvacetikilový taťka si rodinku poctivě hlídá. Za sklem jsme ale pro ně atrakcí spíš my než oni pro nás. Kolik za to natáčení tady? Ukaž mi opičku, která se ti líbí? Tahle? A ta mrňavá ne? Taky? A tobě?

dítě:
Ta malá.

redaktor:
Doma máte taky takovýho tatínka?

dítě:
Ne.

redaktor:
Orangutani se dožívají 60 let a samci dorůstají až 250 kilo. V Českou jsou pouze dvě zahrady, které chovají tento druh orangutana. Po ústecké je to ještě zahrada ve Dvoře Králové nad Labem.       

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě