Ústecká zoo otevřela naučnou stezku stromů

Vede mezi letitými dřevinami, z nichž některé mají za sebou pestrou historii. Trasa má návštěvníky poučit i pobavit.

Ústecká zoologická zahrada otevřela naučnou stezku stromů. Vede mezi letitými dřevinami, z nichž některé mají za sebou pestrou historii. Trasa má návštěvníky poučit i pobavit. 
Vyzkoušet si mohou třeba dendrofon, pomocí kterého zjistí, jak znějí různé druhy dřev.
Zahrada, kterou založil před 110 lety Heinrich Lumpe, je bohatá právě na zajímavosti z rostlinné říše. Naučná stezka stromů vznikla na základě
komplexního dendrologického průzkumu. "Byla vytipována jednotlivá stanoviště vhodná pro relaxaci a odpočinek, kde si návštěvníci mohou zároveň i vyzkoušet různé aktivity," řekla mluvčí zoo Věra Vrabcová.
Sedm stojanů věnovaných dřevinám vzniklo speciálně pro ústeckou zoo. Jednotlivé interaktivní tabule jsou pak zaměřeny na různá témata z rostlinné říše, jako je poznávání šišek jehličnatých stromů či plodů listnáčů. Návštěvníci si mohou na dendrofonu vyzkoušet, jak znějí různé druhy dřev, či si osahat kůry vybraných stromů, popřípadě si zahrát pexeso spojující stromy, listy a plody.
U šestatřiceti významných stromů jsou cedulky s jejich popisem a základními informacemi. Cílovou skupinou nové atrakce jsou rodiny s dětmi, které do zoo přicházejí nejčastěji. "Ale stezka stromů je určena návštěvníkům všech věkových kategorií," podotkl ředitel zoo Roman Končel. V zimních měsících je areál zoo otevřen denně od 9.00 do 17.00.

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě