V Ústeckém kraji se ve čtvrtek otevřou jak ZOO v Děčíně, Ústí nad Labem a Chomutově, tak botanická zahrada v Teplicích

V Ústeckém kraji se ve čtvrtek otevřou jak zoologické zahrady v Děčíně, Ústí nad Labem a Chomutově, tak botanická zahrada v Teplicích. Kapacita může být naplněna z 25 %. Podle zástupců institucí by s tím ale neměl být problém, protože v zimě chodí menší počet lidí než v sezóně. Podle mluvčího ústecké zoo Matěje Kynšta ale pro jistotu neplánují žádné větší akce.

Pro otevření areálu platí ještě relativně striktní podmínky, například je snížená kapacita na čtvrtinu, zůstávají uzavřené pavilony a další vnitřní prostory, nekonají se ani komentovaná krmení u zvířat, aby návštěvníci se neshlukovali ve větším množství. Takže v tuto dobu ještě nemáme naplánováno nic. Pokud situace umožní, tak samozřejmě budeme realizovat akci Štědrý den.
 
Botanická zahrada ale zve aspoň na výstavu Viva Mexiko v adventním stylu. Chomutovský zoopark by chtěl na Štědrý den umožnit návštěvníkům krmení zvířat. Děčínská zoo chce zachovat štědrodenní vstup zdarma, lidé ale budou muset dodržovat rozestupy a nosit ústenky.
 
 

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě