Výživa zvířat v zoo

V Zoologické zahradě v Liberci se o posledním lednovém víkendu konala mezinárodní European ZOO Nutrition Conference zaměřená na stravování zvířat

Frederik VELINSKÝ, moderátor:
Na konferenci se sjelo přes 130 odborníků. Zoologové, veterináři i specialisté na výživu zvířat, která je v případě chovů v zoologických zahradách alfou a omegou úspěchu.

Veronika KINDLOVÁ, moderátorka:
Jak krmit cizokrajné chovance, co je pro ně důležité a nezbytné, aby přežili a byli i v zajetí v dobré formě? Vždyť zoologické zahrady jsou v mnoha případech i záchrannými archami ohrožených druhů.

Frederik VELINSKÝ, moderátor:
Názory na správné stravování zvířat v zoologických zahradách se od počátku 21. století radikálně mění a my se vás pokusíme přesvědčit, že je to opravdová věda.

Veronika KINDLOVÁ, moderátorka:
Planetáriem vás i nadále provázejí Veronika Kindlová.

Frederik VELINSKÝ, moderátor:
A Frederik Velinský.

Veronika KINDLOVÁ, moderátorka:
Jak se za poslední léta změnily představy odborníků o správné výživě zvířat v zoologických zahradách?

Frederik VELINSKÝ, moderátor:
O tom nám vyprávěli vedoucí úseku výživy Zoologické zahrady Liberec Petra Bolechová a ředitel liberecké zoo David Nejedlo.

Petra BOLECHOVÁ, vedoucí úseku výživy Zoologické zahrady Liberec:
Mění se náhled a přístup mnohem profesionálnější po stránce odbornosti. To znamená, že se opravdu jedná o rozbory do detailů živinové potřeby. Je to otázka spolupráce i veterinářů. Je to znalost nejenom požadavků nutričních, ale je to potřeba znalosti fyziologie zvířat, protože je hrozně rozdílná. Záleží na tom, jak probíhá, když to zjednoduším, trávením těch jednotlivých druhů chovanců, který máme v zoologických zahradách. Poněvadž tím je výživa komplikovaná, skoro každý druhý ten jedinec je potravní specialista, takže má své nároky. 

......

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě