Den přátel zoo a Světový den zvířat

Den přátel zoo a Světový den zvířat

V sobotu 6. října se v českých a slovenských zoologických zahradách sdružených v UCSZOO uskuteční oslava Světového dne zvířat. Ten souvisí s datem 4. 10., které se připomíná jako den úmrtí svatého Františka z Assisi proslulého svou láskou ke všemu živému.

V naší zoologické zahradě jsme již před lety spojili oslavy tohoto mezinárodního svátku se Dnem přátel zoo, což je akce věnovaná všem sponzorům, patronům, adoptivním rodičům a dalším partnerům, kteří podporují zvířata v zoo a přispívají svými financemi na jejich chov. Pro pozvané je již od roku 2002 připravován speciální program většinou zaměřen na novinky, které se v zoo za poslední rok udály, ať již se jedná o nové zvířecí druhy, narozená mláďata, vybudované stavby či expozice. Nechybí ani veřejné oficiální poděkování a další kulturní program u restaurace Koliba včetně malého občerstvení.

Letos bude účastníkům představen nový druh – tučňáci brýloví a jejich nově zrekonstruovaná expozice, ale mottem bude hlavně významné výročí 110 let od založení Lumpeparku, které v letošním roce slavíme. Na příchozí čeká v Zooškole Heinricha Lumpeho promítání dokumentu Vítejte v ptačí říši, využijeme i jednotlivá zastavení Naučné stezky Lumpeparkem, kde si budou moci vyzkoušet různé aktivity související s životem a dílem Heinricha Lumpeho. Zakončení putování spodní částí zoo a této „bojovky“ bude u historického hrádku s nově instalovanou dřevěnou sochou pana Lumpeho a velkým krmítkem, které naší zoo věnovala obec Doubice, kde se malý Heinrich v roce 1859 narodil.

Druhé části se programu mohou zúčastnit i běžní návštěvníci zoo. Začíná ve 14.00 hodin u restaurace Koliba prezentací několika organizací, které se starají o opuštěná či zraněná zvířata, ať již se jedná o Centrum pro zvířata v nouzi, další útulky či spolek Felisicat. Následovat bude poděkování všem příznivcům zoo včetně předávání certifikátů za dlouhodobou podporu či velkoformátových fotografií za dražší zvířata. Jejich autorem je fotograf divočiny Petr Slavík, který má k naší zoo vřelý vztah. Všem adoptivním rodičům předá originální fotografii osobně. Program pak pokračuje představením Orangutálního dividla (začátek cca 14.20-14.30 hodin), na závěr se diváci přesunou k Minivětruši, kde proběhnou v 15.15 hodin letové ukázky dravých ptáků a sov doplněné zajímavým komentářem sokolníka Saši Vrágy; první vystoupení je připraveno již ve 13.15 hodin.

Během celého víkendu mohou návštěvníci naposledy v letošním roce shlédnout další předváděcí akce a setkání u zvířat, např. medový strom či komentované krmení lvů a surikat. U orangutanů proběhne nabídka potravy formou prvků enrichmentu (10.15 hodin) slavnostněji než jindy, neboť náš orangutan Ferda oslaví své 49. narozeniny, což z něj dělá nejstaršího orangutana v UCSZOO.

zveřejněno: čtvrtek 4. října 2018 | V. Vrabcová

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě