Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Kaila předstihla Ámose

Kaila předstihla Ámose

středa 14. února 2007

Anketa Zvíře roku 2006 má za sebou tři týdny. Zpočátku suverénně vedoucí orangutanek Ámos byl v posledních dnech předstižen nejvýznamnějším mládětem loňského roku.

Anketa Zvíře roku 2006 je v plném proudu. Po třech týdnech byl ve vedení vystřídán zpočátku suverenní orangutanek Ámos nejvýznamnějším mládětem loňského roku, kterým je samička levharta mandžuského Kaila. Rozdíl je ovšem minimální a z nevelké vzdálenosti oba sleduje gepardice Jane, která má jako jediná na světě úspěšně aplikovanou totální endoprotézu. Na čtvrtém místě je již delší dobu nejstarší zvíře naší ZOO, čtyřicetiletý nosorožec Dan a šestici nominovaných uzavírají samičky Geena (panda červená) a Xala (rosomák).

Proběhla další dvě týdenní losování a na dvě volné vstupenky do ZOO a průvodce se tak mohou těšit Marie Búllová, Pavel Kozdas, Luděk Peml, Josef Hrůza a Martina Macánová, všichni z Ústí nad Labem, Markéta Nováková, Eliška Lužinová, Hana Soukupová a Jaromír Nedvěd, všichni z Teplic, Barbora Mourková ze Žlutic, Eva Kucharčíková z Hrotovic, Jiří Kraus z Mostu, Magda Tichá z Chabařovic, Miroslava Kupková z Bratislavy, Hana Smetanová z Uherčic, Andrea Balejová z Krupky, Alena Kajzarová ze Štětí, Jakub Raisigl z Kněžic, Ivana Krupičková z Boče a Tom Pavelka ze Vsetína.

Pokud chcete i Vy zasáhnout do této unikátní ankety a hrát o ceny v týdenních a hlavním slosování, vězte, že anketa pokračuje na těchto webových stránách až do 15. března. 

zveřejněno: středa 14. února 2007 | Roman Nešetřil

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě