Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Malí jelimánci

Malí jelimánci

V rozmezí čtrnácti dnů se postupně narodilo šest mláďat s pruhovanými ocásky. Za příznivého počasí chodí samice i s nejmladšími členy do venkovního výběhu za hřejivými slunečními paprsky.

Samici Jůlince se stejně jako samici Bětě narodila dvojčata, obě jsou již zkušenými matkami a odchov probíhá bez problémů. Samici Verunce a Robertě se narodili jedináčci, pro obě je to premiéra, ale zbylé dvě samice jim jdou příkladem, proto se i ony starají o své prvorozené bez potíží. Jednotlivá mláďata se drží na břiše své matky, kde sají mateřské mléko. Nejstarší mláďata se již odhodlávají k cestě na matčina záda, kde jí škádlí okusováním uší. Samice projevují zájem i o ostatní benjamínky, očichávají a kontrolují je při každé příležitosti. Otcem všem malých jelimánků je osmiletý samec Julián, který přišel v roce 2018 z varšavské zoo. Celá rodina čítá celkem třináct jedinců, vyjma všech zmíněných jsou ve skupině také dvě loňská mláďata.

Lemuři kata se těší mezi návštěvníky oblibě díky animovanému filmu Madagaskar, který znají především děti a s oblibou dávají všem lemurům jméno král Jelimán. „Během letních měsíců je pro návštěvníky otevřen volně průchozí výběh Berenty, který nese své jméno podle přírodní rezervace na Madagaskaru proslulé přítomností tohoto druhu. Jeho návštěva je podmíněna dodržováním návštěvního řádu, hlavními zásadami je nehladit a nekrmit zvířata. V letošním létě obohatí návštěvníkům procházku po volně průchozí expozici šest odrostlých mláďat lemurů.

zveřejněno: středa 1. dubna 2020 | Nikola Roštejnská

foto
foto
foto

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

přechodné období: březen, říjen

od 9.00 do 17.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 17.00 h Pavilony:

do 18.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

přechodné období: březen, říjen

110,- Kč Dospělí:

55,- Kč Děti, studenti, důchodci:

290,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě