Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Malý „Brazáček“

Malý „Brazáček“

Mláďat na podzim sice již není tolik jako v prvních měsících roku, ale i tak se občas zadaří a nové přírůstky jsou na světě.

Jedním z nich je mládě afrického primáta kočkodana Brazzova, který se vyznačuje bílou nápadnou bradkou a rezavou čelenkou nad očima. Skupinku těchto pestrých kočkodanů chová naše zoo již od 70. let minulého století, momentálně se může pochlubit šestičlennou tlupou vedenou samcem Flojdem. Ten pochází ze Zoo Lipsko, kde se v roce 2001 narodil a ve stáří čtyř let dorazil do naší zoo. Jeho partnerkou je dvacetiletá Rozina, která se narodila přímo v Ústí nad Labem. Zbytek rodiny tvoří tři samečci ve stáří dva, tři a čtyři roky. Nejstarší Rocky je již ze skupiny vyháněn, takže v nejbližší době poputuje do jiného domova. Nejčerstvějším přírůstkem je samička (s největší pravděpodobností), která se narodila v noci ze soboty na neděli 16. září. Ráno po příchodu chovatelů již byla na světě, v bezpečí matčiny náruče. Vzhledem k tomu, že Rozina úspěšně odchovala již sedm mláďat, je zkušenou a pečlivou matkou. Předchozí mláďata (dva samci a dvě samice) již zoo opustila, jejich novým domovem se staly různé evropské zoologické zahrady jako je např. Zoo Lisabon či Zoo La Palmyre.

Tito primáti žijí v pralesích rovníkové Afriky, v evropských zoologických zahradách jsou chováni ve 33 institucích v počtu cca 140 jedinců. V České republice jsou kromě naší zoo k vidění ještě v Zoo Plzeň.

zveřejněno: úterý 25. září 2018 | V. Vrabcová

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě