Noc snů se vydařila

Noc snů se vydařila

úterý 6. června 2006

V pátek 2. června ve večerních hodinách se ústecká ZOO poprvé připojila k celoevropské akci Noc snů, kterou před 10 lety vyhlásila ZOO Rotterdam.

Páteční večer a noc patřila v naší ZOO všem zdravotně postiženým a dlouhodobě nemocným dětem. V rámci celoevropské akce Noc snů v ZOO, které se zúčastní více než 100 evropských zoologických zahrad, čekal na všechny účastníky pestrý program. O kulturu se staralo Divadlo v Pytli a hudební skupina Black Horse. Děti se dostaly na místa, která nejsou běžně přístupná, jako je stání pro slony nebo vnitřní ubikace nosorožců. Prohlídka noční ZOO byla zpestřena o možnost přímého kontaktu s některými zvířaty, na pavilonech měli všichni možnost si vyzkoušet své dovednosti ve speciálních soutěžích, které připravilo středisko ekologické výchovy SEVER z Litoměřic. O dobrou náladu se starali dobrovolníci v kostýmech exotických zvířat, kteří společně s odbornými pracovníky ZOO doprovázeli jednotlivé skupinky. Večer plný úsměvů a překvapení byl zakončen mimořádným cvičením lachtana Moritze za umělého osvětlení.

O tom, že účel akce, kterým je co nejkrásnější zážitek, byl beze zbytku splněn, svědčí výňatek z jednoho z děkovných mailů, který organizátorům akce zasílají sami účastníci:

Noc snů pro nás dospělé i děti byl opravdovou nocí snů. Při příchodu do Zoo, děti byli šokované, že dostali tolik dárků zadarmo. Potom aniž by si mohli vychutnat ty dárky si mohli nakrmit a pohladit slony. Noemova archa byla velice krásná, děti samozřejmě hráli, a byla pojata úchvatně. Nezapomenutelný zážitek byl had Anička, kterého si děti mohli dát okolo krku!!! BYL TO NEJKRÁSNĚJŠÍ DEN DĚTÍ, KTERÝ JSME ZAŽILI!!!!!!!

Tolik děti ze sdružení Klubíčko. Za Zoologickou zahradu Ústí nad Labem slibujeme, že Noc snů se stane pravidelnou součástí našeho kulturního kalendáře a že z nasazené laťky určitě neslevíme
   

zveřejněno: úterý 6. června 2006 | Roman Nešetřil

Návštěva u slonů Návštěva u slonů
Do příběhu "Archa Noemova" se zapojily děti i plyšová zvířata Do příběhu "Archa Noemova" se zapojily děti i plyšová zvířata
Některé děti si na živého hada sáhly poprvé v životě Některé děti si na živého hada sáhly poprvé v životě

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě