Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Ocenění v soutěži Bílý slon

Ocenění v soutěži Bílý slon

Ústecká zoo se umístila na prvním místě v soutěži Bílý slon, kterou vyhlašuje sdružení Česká zoo pro zoologické zahrady sdružené v Unii českých a slovenských zoologických zahrad. Do 26. ročníku soutěže se přihlásilo 14 zoologických zahrad se 44 významnými odchovy a 5 stavbami.

Prvenství si naše zoo vysloužila v kategorii přestavba roku za z rekonstruovanou expozici tučňáků brýlových, kterou bylo možné realizovat díky finanční podpoře našeho zřizovatele – Statutárního města Ústí nad Labem. Venkovní prostory expozice nabízí tučňákům dva bazény, v dolní části mají velký bazén s krou a v horní části malý bazén s písčitou pláží lemovanou přírodními hnízdními norami, na kterou mají návštěvníci možnost hledět z vyvýšené terasy. Hlavní budova s manipulační místností a s vnitřním bazénem je obložena dřevem a celý exteriérový design je tvořen pomocí technologie umělých skal. Slavnostní otevření expozice proběhlo na začátku prosince 2017, kdy dorazila do zoo první desítka tučňáků brýlových z anglické Zoo&Aquarium Living Coasts, Torquay. Tímto transportem se ústecká zoo stala jedinou zahradou v rámci UCSZOO, která tento druh afrických tučňáků chová. Důkazem spokojenosti tučňáků na severu Čech jsou každoroční vylíhnutá mláďata, nejlépe se daří poslednímu přírůstku z loňského roku.

Udělování cen se vzhledem ke zdravotní situaci ve světě nebude konat jako v předešlých letech v prostorách bývalého Kapucínského kláštera ve Fulneku. Ocenění si zoo převezme během návštěvy zástupců sdružení Česká zoo v následujících měsících, až bezpečnostní opatření skončí. Hlavní cena je pochvalou pro všechny pracovníky, kteří se na realizaci expozice podíleli. V soutěži Bílý slon jsme i v minulosti slavili i několik dalších úspěchů. Za rok 2018 jsme obdrželi dvě ocenění v okruhu odchovy – ostatní. Třetí místo obsadil odchov korovce mexického a první místo získal odchov kajmana malého.

zveřejněno: pátek 17. dubna 2020 | Nikola Roštejnská

foto
foto

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

přechodné období: březen, říjen

od 9.00 do 17.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 17.00 h Pavilony:

do 18.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

přechodné období: březen, říjen

110,- Kč Dospělí:

55,- Kč Děti, studenti, důchodci:

290,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě