Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Otevření zoo 1. května

Otevření zoo 1. května

Včerejší úprava harmonogramu uvolňování opatření proti šíření koronaviru vydaného vládou ČR umožňuje zpřístupnit venkovní prostory zoo již od nadcházejícího pondělí. Ústecká zoologická zahrada však po dohodě se svým zřizovatelem Statutárním městem Ústí nad Labem otevře své brány veřejnosti v pátek 1. května.

Návštěvníci budou mít možnost se přijít podívat na zvířata ve venkovních expozicích a využít areál pro procházku o čtyři dny později, abychom měli dostatečný čas pro zajištění všech bezpečnostních opatření pro naše zaměstnance i chované druhy. Areál zoo bude sloužit víceméně jako park s možností využití toalet se zvýšenými hygienickými opatřeními. Občerstvení pro příchozí zajistí v prvních dnech pouze nápojové a potravinové automaty, s postupným uvolňováním opatření budou následovat výdejová okénka a posléze celé restaurační prostory v průběhu následujícího měsíce.

Žádáme návštěvníky, aby při návštěvě dodržovali vzdálenost dvou metrů od ostatních, zvláště v prostorách pokladen. Vstupenky bude možné zakoupit pouze online prostřednicvtím e-shopu, na jehož zprovoznění usilovně pracujeme. Neshromažďovali se ve větším počtu osob na frekventovaných místech, jako jsou dětská hřiště nebo prostory vyhrazené pro kuřáky. Dbali nejen na své, ale i na zdraví ostatních a nosili po celou dobu v areálu roušku. I nadále platí dočasné zrušení pravidelných předváděcích akcí se zvířaty, aby nedocházelo k větší koncentraci osob u jednotlivých expozic.

Podrobnosti o nákupu vstupenek budeme postupně zveřejňovat na našich webových stránkách a na facebookovém profilu.

zveřejněno: pátek 24. dubna 2020 | Nikola Roštejnská

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

přechodné období: březen, říjen

od 9.00 do 17.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 17.00 h Pavilony:

do 18.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

přechodné období: březen, říjen

110,- Kč Dospělí:

55,- Kč Děti, studenti, důchodci:

290,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě