Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

První a poslední

První a poslední

I když samozřejmě na začátku nového roku sledujeme, které mládě přijde na svět úplně první, je to vlastně jedno, hlavně, že je nový přírůstek v pořádku a vše probíhá tak, jak má.

Jen pro připomenutí – v loňském roce byl prvním mládětem korovec mexický, o rok dříve lenochod dvouprstý, v roce 2016 leguánek ostnitý a ještě předtím gueréza pláštíková. Letos se opakuje stejná situace jako před pěti lety, kdy se prvními mláďaty staly ovce kamerunské, které chováme v kontaktním Venkovském dvorku. První mládě přišlo na svět 4. 1. 2019 a zatím poslední v neděli 13. ledna, ale další čtyři samice jsou také březí, takže k současným pěti jehňatům přibydou ještě další. Vzhledem k tomu, že ovce mají často dvojčata, možná tento počet vzroste ještě rychleji. Jehňata zůstávají první dny s matkou zavřena ve stáji, ale již brzy budou chodit s ostatními ven a návštěvníci tedy budou moci pozorovat, jak malé ovečky skotačí. V současné době tvoří základní chovné stádo jeden beran a 9 ovcí. Výhodou u toho afrického druhu je to, že se nemusí stříhat, tak jako většina ostatních plemen. Na druhé straně jejich vzhled mate návštěvníky, protože není typicky ovčí, takže jim příchozí říkají „kozičky“ :-).

Poslední mládě roku 2018 se v ústecké zoo nenarodilo, ale vylíhlo. Konkrétně se jedná o dvě mláďata žaka šedého. Tyto africké papoušky odchováváme pravidelně a je u nich naprosto běžné, že vejce snáší ke konci roku. Vloni začala samice se snůškou o něco dříve, ale z celkového počtu čtyř vajec byla oplozená pouze dvě. První mládě se vylíhlo na Štědrý den a druhé o dva dny později. Celkem se již jedná o 22. a 23. mládě tohoto zkušeného páru.

zveřejněno: středa 16. ledna 2019 | V. Vrabcová

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

přechodné období: březen, říjen

od 9.00 do 17.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 17.00 h Pavilony:

do 18.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

přechodné období: březen, říjen

110,- Kč Dospělí:

55,- Kč Děti, studenti, důchodci:

290,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě