Ptačí den a 1. máj v zoo

Ptačí den a 1. máj v zoo

Na závěr nadcházejícího prodlouženého víkendu, tedy na pondělí 1. května, připravila naše zoo tradiční akci zaměřenou na zpěvné ptactvo naší přírody, ale zároveň na pohodovou návštěvu s dalším programem.

V časných ranních hodinách přivítáme skutečné milovníky našich opeřenců, protože je potřeba nařídit si budík a dostat se z teplých peřin opravdu brzy. První skupina se zájmem o pozorování ptactva, poslech jeho zpěvu, ukázku odchytu a kroužkování se na trasu vydá již v 5.00 hodin ráno. Je sice ještě tma, ale v té době se již některé druhy začínají probouzet. Další zájemci vyrazí stejnou cestou o hodinu a půl později, tedy v 6.30 hodin. Sraz je u spodního vchodu do zoo a vstup na tuto akci je zdarma. Průvodcem je zkušený ornitolog a pracovník Muzea města Ústí nad Labem Václav Beran. Akci pořádáme ve spolupráci s ČSO (Česká společnost ornitologická) a Muzeem města Ústí nad Labem již od roku 2009 a pokaždé se účastní několik desítek zájemců.

Na návštěvníky zoo čeká během celého dne další program. Prvomájový kvíz, který má sloužit k poučení i pobavení, je letos připraven jako osm hádanko-říkanek, kdy správnou odpovědí bude jeden známý ptačí druh. Soutěžící budou po odevzdání vyplněného tiketu v pokladně zoo zařazeni do slosování o ceny, např. o rostoucí vejce plameňáka, ptačí pexeso a další odměny. Ptačí kvíz bude pro zájemce k dispozici po celý den u Venkovského dvorku.

Další soutěžní aktivity zaměřené na ptáky jsou připraveny v prostoru Trpasličího hrádku, centra historického Lumpeparku a původní ptačí rezervace. Odpoledne od 13.00 do 16.00 hodin zde mohou děti nalézt osm stanovišť, na kterých budou plnit praktické úkoly. Jednotlivé názvy jako např. „zvuky“ nebo „hnízda“ napovídají, čeho se úkol bude týkat, ale na to, co si představit na stanovišti „čáp“ nebo „pelikán“ budou děti muset přijít k nám do zoo a vyzkoušet si vše na vlastní kůži, Aktivity budou opět sloužit k poučení i pobavení, navíc po splnění všech úkolů čeká na každého účastníka okamžitá odměna.

Připravili jsme také hudební vystoupení, které jistě navodí příjemnou a pohodovou atmosféru. U restaurací Koliba bude od 14.00 do 16.00 hodin hrát k poslechu a dobré náladě populární skupina Hašlerka, jejíž repertoár tvoří kabaretní písně z počátku minulého století, jarmareční popěvky, songy „žižkovských Pepíků“ a vojenské či hospodské písničky

Nezapomeneme ani na tradiční zvyk, kterým je prvomájové políbení pod rozkvetlým stromem. V zoo máme připraveno několik míst, která jsou k tomuto účelu vhodná, proto zveme zejména zamilované dvojice, ale i dlouholeté partnery či rodiče s dětmi. Ti všichni u nás najdou „polibkovníky“, které budou po celý den sloužit svému účelu. Jedním z míst, kde je možné jeden z nich najít, je historický Trpasličí hrádek, kde budou probíhat již zmíněné aktivity.

Zbývá ještě dodat, že návštěvníci s ptačím příjmením, kteří se při vstupu přihlásí a prokáží v pokladně zoo, obdrží malý dárek :-).

zveřejněno: pátek 28. dubna 2017 | Věra Vrabcová

přechodné období: březen, říjen

od 9.00 do 17.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 17.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 17.00 h Pavilony:

do 18.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

přechodné období: březen, říjen

110,- Kč Dospělí:

55,- Kč Děti, studenti, důchodci:

290,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě