Soudní řízení

Soudní řízení

Zoologická zahrada Ústí nad Labem dala dne 27. února 2018 výpověď zaměstnanci z důvodu nadbytečnosti. Zaměstnanec nepovažoval výpověď z pracovního poměru za oprávněnou a požádal soud o určení její neplatnosti.

Žalobu odůvodnil tím, že si organizační změnu zoo vymyslela, aby se zbavila nepohodlného zaměstnance. Po rozhodnutí této věci u okresního soudu navázala na žalobu dehonestující kampaň proti zoo (například článek Muž upozorňoval, že se v ústecké zoo krade, sám dostal výpověď. Teď se ho zastal soud publikovaný na hlidacipes.org). Zoo byla vyzývána k odpovědnosti a trvale čelila dotazům, kdo nahradí škodu způsobenou touto neplatnou výpovědí. Zoo po celou dobu hájila svůj postup a vyzývala kritiky k trpělivosti, aby vyčkali rozhodnutí odvolacího soudu a nepoškozovali zoo předčasnými závěry. 

Krajský soud v Ústí nad Labem dne 13. prosince 2019 pravomocně rozhodl tak, že žalobu zaměstnance zamítl, a to v plném rozsahu. Soud konstatoval, že zoo splnila veškeré podmínky pro platnou výpověď z pracovního poměru. Zoo totiž řádně přijala rozhodnutí o organizační změně, bylo zrušeno pracovní místo zaměstnance, a to za jediným účelem – zvýšení efektivnosti zoo a odstranění nadbytečného stupně řízení ve vedení zoo. To vše bylo v soudním řízení beze zbytku prokázáno. Naopak tvrzení žalobce o tom, že výpověď měla být účelová, se nepotvrdilo.

zveřejněno: pátek 13. prosince 2019 | Roman Končel

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě