Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Společná vstupenka vstupuje do čtvrté sezóny

Společná vstupenka vstupuje do čtvrté sezóny

Společný projekt Ústeckého kraje a tří regionálních zoologických zahrad, tedy naší, děčínské a chomutovské, mohou od 1. dubna opět využívat všichni milovníci výletů a poznávání zajímavých turistických cílů.

Projekt Jeden kraj – tři různé zoo je založen na principu společné vstupenky, kdy zájemce zaplatí nižší cenu než při součtu všech tří vstupů. Je určena dospělým osobám za 260 Kč a dětem za 140 Kč, přičemž tyto vstupenky lze využít až do konce roku. Kromě vstupenky v podobě pohledu, který je možné z výletu poslat, získává zájemce také dárek – originální magnetku, v každé zoo s jiným motivem, který se s jednotlivými ročníky také mění. Motivem děčínské zoo je tentokrát vlk euroasijský, v Chomutově je to charza žlutohrdlá a v ústecké zoo tapír čabrakový. Pokud se držitelům vstupenky podaří navštívit všechna tři zařízení do 31. října, jsou zařazeni do slosování o hodnotné ceny. O popularitě tohoto projektu svědčí fakt, že v roce 2016 využilo této nabídky 248 zájemců, zatímco v loňském roce zakoupili vstupenku 593 návštěvníci, z tohoto počtu se 294 soutěžící zařadili do slosování. Přibylo i oceněných výherců – zatímco v roce 2016 byli vylosováni tři výherci, v dalších letech se díky vzrůstající popularitě projektu jejich počet zvýšil na deset! Losování probíhá vždy na začátku listopadu, ale slavnostní předání cen se koná v příznivějším období, tedy s příchodem jara vždy v jedné ze tří zúčastněných zoo.

Vyhodnocení třetího ročníku za rok 2018 proběhlo ve čtvrtek 11. dubna 2019 v krásném přírodním prostředí Zoo Děčín u nové expozice chápanů středoamerických. Šest výherců z deseti se dostavilo osobně, zbytek obdrží bohatou cenu poštou. Výhry byly záměrně vybrány tematicky k děčínské zoo, tentokrát tedy z prostředí Českého Švýcarska a blízkého okolí. Byly zaměřeny především na zážitky a regionální produkty. První cenou je víkendový pobyt v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě, druhou cenou je zážitkový výlet s certifikovanými průvodci v Českosaském Švýcarsku, třetí výherce získal poukaz do Pivovarské restaurace v pivovaru Falknštejn. Další výherci získali volné vstupy do nového Lanového parku v Teplicích, který se nachází na unikátním místě v centru města - na střeše supermarketu. Lanový park se bude se otevírat dne 18. dubna a bude největším lanovým parkem v Ústeckém kraji. Výherci obdrželi také regionální produkty a širokou škálu propagačních předmětů ze všech zúčastněných zoo.

zveřejněno: pátek 12. dubna 2019 | V. Vrabcová

foto
foto
foto

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě