Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Strašidelná zoo

Strašidelná zoo

V sobotu 4. listopadu se opět koná akce Strašidelná zoo, která již patří mezi tradiční pořady těšící se velké oblibě u návštěvníků. Tématem letošního roku je film Dívka na koštěti, jehož hlavní protagonistkou je čarodějnice Saxana.

Akce začíná ve 13.00 hodin mnoha aktivitami. V pavilonu exotária se budou dlabat dýně, ty jsme jako v předchozích letech získali od paní Sedláčkové z Polep, která nám jich bezplatně poskytuje velké množství. Je možné vydlabat si strašidelný obličej dle své fantazie – pokud si přinesete vlastní náčiní (nůž a lžíci), nebudete muset čekat, až se uvolní „erární“. Dýně poslouží nejen jako dekorace pro lampionový průvod, neboť osvětlené výtvory mají svoji neopakovatelnou atmosféru, ale i jako zábava pro zvířata formou tzv. enrichmentu. Ve 13.00 hodin dostanou dobrůtky ve vydlabaných dýních zástupci opic – kotulové a chvostani, kteří obývají pavilon exotária, ve 13.30 hodin je podobný způsob krmení připraven pro medvědy malajské, lvy konžské a surikaty. Od 13.00 do 17.00 hodin bude ve střední části zoo umístěno sedm stanovišť s rozličnými úkoly, jako je lovení sovy, let na koštěti, výroba elixíru mládí či přičarování zvířat. Každý účastník se musí podepsat brkem na ohořelý pergamen, a tak stvrdit svoji účast na této akci. Dalším místem plným aktivit je pavilon šelem, kde si lze vytvořit výrobek ve strašidílničce nebo si nechat namalovat strašidlo přímo na obličej. V tomto pavilonu je na 15.00 hodinu připraveno Divadlo V Pytli Petra Stolaře s pohádkou, při které se děti pobaví, ale mohou se do ní i zapojit. Celý odpolední program pomůže dětem vyčkat na slavnostní závěr celého dne – lampionový průvod, který se vydá na cestu v 17.00 hodin od pavilonu šelem. Pro toho, kdo lampion nesežene, bude k prodeji v pavilonu šelem omezený počet lampionů, včetně tyčky a svíčky. Průvod projde zoo až do spodní části zoo, kde každý účastník může projít bránou z čarodějnického světa zpět do světa lidí, ovšem až po vypití odvaru z babského ucha :-).

Na akci jsou vítány malé či velké „Saxany“, spolužačky z čarodějnické školy a další postavy ze zmíněného filmu. Je výjimečně otevřen horní vchod, který je jinak od listopadu do února uzavřen.

zveřejněno: 31. října 2017 | V. Vrabcová

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě