Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Úspěšný víkend v ZOO

Úspěšný víkend v ZOO

pondělí 22. ledna 2007

Víkendová vichřice přinesla do ústecké ZOO hned dvě dlouho očekávaná miminka. V sobotu se narodil malý orangutan a v neděli mládě žirafy Rothschildovy.

V sobotu 20. ledna zavládla v naší ZOO veliká radost - narodilo se mládě vzácného orangutana bornejského, v pořadí již třetí. Mladý Ámos, který shodou okolností přesně před měsícem oslavil své šesté narozeniny, dostal bratříčka. Samička Ňuninka zvládla porod na jedničku a již ráno, když přišli ošetřovatelé do práce, měla malého potomka očištěného a pečlivě si jej přidržovala na břiše. Otec Ňuňák bere situaci s klidem, od Ňuninky byl při porodu oddělen, ale pokud bude vše dobře probíhat, měla by být celá rodinka od středy 24. ledna již opět pohromadě. Malý orangutánek se tak stal prvním mládětem roku 2007, a je dobře, že se jedná o tak vzácný odchov.

Aby té radosti nebylo málo, v neděli 21. ledna se narodil sameček žirafy Rothschildovy. Jeho máma, dvanáctiletá samice Jenny, je zkušená matka – vždyť se jedná již o její sedmé mládě v pořadí . Narozená žirafa není žádný prcek - měří v průměru okolo 170 cm, i když tento nedělní sameček je poněkud drobnější. V chovu žiraf má ústecká ZOO dlouholetou tradici – první zvířata (samec Set a samice Tena) přišli do ústecké ZOO v roce 1983. Dnes tvoří stádo jedenáctiletý otec mláděte Adbar, který pochází ze ZOO Olomouc, a kromě již zmíněné Jenny dvě další dospělé samice Etna a Syrenka.

zveřejněno: pondělí 22. ledna 2007 | Věra Vrabcová

Ňuninka se svým potomkem Ňuninka se svým potomkem
Malé žirafy jsou nádherná stvoření Malé žirafy jsou nádherná stvoření
Poskládat dlouhé nohy pod sebe není tak jednoduché Poskládat dlouhé nohy pod sebe není tak jednoduché

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě