Václav Vydra to s oslíky umí!

Václav Vydra to s oslíky umí!

pátek 29. září 2006

Václavský den v ZOO proběhl především ve znamení pohody a přátelské atmosféry. Zlatým hřebem programu byly bezesporu křtiny oslíka somálského. Čestný kmotr Václav Vydra zúročil své dlouholeté "koňácké" zkušenosti.

Křtiny vzácných odchovů za účasti čestných kmotrů z řad známých osobností patří k pravidelným bonusům, které většina zoologických zahrad přináší svým návštěvníkům. Výjimkou není ani naše ZOO, kde se takové křtiny konají několikrát do roka. Václavský den v ZOO, který proběhl ve čtvrtek 28. 9., přinesl asi nejatraktivnější křtiny v dosavadní historii. Vybraným zvířetem byl hřebeček vzácného osla somálského, který se narodil v červnu letošního roku. Čestným hostem byl zvolen člověk, který splňoval hned tři náročná kritéria. Musela to být známá osobnost, musel se jmenovat křestním jménem Václav a musel mít vztah ke zvířatům, především pak ke kopytníkům. Volba tudíž nemohla padnout na nikoho jiného než na herce Václava Vydru, který je dlouholetým a zkušeným chovatelem koní. Své zkušenosti osvědčil i při křtu, když navázal neuvěřitelný kontakt s velmi plachými zvířaty, která navíc dokáží pořádným kopnutím bránit svá mláďata. Václav Vydra se dokázal během několika minut s naší skupinou oslů somálských zkontaktovat natolik, že byl schopen si je dokonce sám dovést na potřebné místo, kde slavnostní křest proběhl. Byla opravdu radost pozorovat populárního herce při práci, která je jeho srdci opravdu blízká.

K pohodové atmosféře celého dne bezesporu přispělo i vystoupení Bohemia Jazz Bandu na Kolibě, nová hymna oslů v podání dětí z Dětského domova Severní terasa, soutěže připravené Junáky, zábavný kvíz, který probíhá až do neděle 1. října a hlavně krásné slunečné počasí. A jaké jméno vlastně malý oslík dostal? No přece Václav...       

zveřejněno: pátek 29. září 2006 | Roman Nešetřil

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě