Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Vánoční zpívání završilo letošní akce pro veřejnost

Vánoční zpívání završilo letošní akce pro veřejnost

čtvrtek 28. prosince 2006

Poslední akcí letošního roku věnovaného návštěvníkům a příznivcům naší ZOO bylo Vánoční zpívání. Letos byl program rozšířen o slavnostní otevření nového výběhu a představení horké novinky naší ZOO - samice rosomáka Xaly.

Vánoční zpívání je tradiční akce, která se v průběhu let díky chladnému počasí usídlila na pavilonu šelem. Také změna termínu (po Vánočních svátcích) se zdá být příznivá, což se projevilo v množství návštěvníků, kteří se přišli zaposlouchat do vánočních koled a písní, tentokrát v podání členů Apoštolské církve a dětského sboru Terasáček. Bohužel, avizovaná pohádka se z důvodu nemoci většího množství členů Terasáčku nemohla uskutečnit, nicméně hudební produkce navozovala vánoční atmosféru a pohodu dostatečně. Po skončení přivítala ZOO vzácné hosty, tentokrát z řad atletů, kteří se měli ujmout slavnostního přestřižení pásky výběhu pro rosomáky. Ještě na pavilonu šelem se představili a své dojmy z ústecké ZOO vyjádřili reprezentanti ASC Dukly - výškař Tomáš Janků, oštěpařka Bára Špotáková a skokanka o tyči Kateřina Baďurová. Poté se všichni přítomní přesunuli k novému výběhu, (v letošním roce již šestému - !!!), který byl vybudován pro druhé největší lasicovité šelmy - rosomáky. Čilý ruch pozorovala z výběhu dvouletá samička Xala, která přiletěla 14. prosince z finské ZOO v Helsinkách. Na partnera si bude muset počkat do příštího roku, neboť momentálně pro ni není v evropských zoologických zahradách volný samec. Xalu přivítali a obdivovali i její čerství adoptivní rodiče - manželé Dřevínkovi z Prahy.

Rosomáci jsou zvířata, která se v zajetí příliš často nechovají a navíc se obtížně rozmnožují, takže doufejme, že budoucnost ukáže, jak jsou v ústecké ZOO spokojeni.

zveřejněno: čtvrtek 28. prosince 2006 | Věra Vrabcová

Hojná účast malých i velkých návštěvníků Hojná účast malých i velkých návštěvníků
Koledy v podání dětského sboru Terasáček Koledy v podání dětského sboru Terasáček
Bára Špotáková, Tomáš Janků a Kateřina Baďurová Bára Špotáková, Tomáš Janků a Kateřina Baďurová

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě