Poděkování všem

Poděkování všem

Vážení návštěvníci a příznivci naší zoo, s nadcházejícími svátky přichází příležitost k rekapitulaci uplynulého roku. Ten byl pro zoologické zahrady, stejně jako pro všechny ostatní, velmi náročný a nevyzpytatelný.

Zdravotní opatření uzavřela brány zoo veřejnosti na více než tři měsíce a výrazně snížila finanční příjmy. Naše práce však neustává a péče o zvířata je pro nás na prvním místě.  Letošní rok přinesl mnoho zajímavých odchovů, které jistě stojí za připomenutí. Díky plemennému hřebci ze Zoo Liberec se podařilo navázat na úspěšný chov oslů somálských. Právě u tohoto druhu přišla v září na svět dvě mláďata. Příjemně nás překvapili nosálové bělohubí, sídlící v pavilonu exotária. I zde se narodila dvě mláďata (konkrétně dvojčata). Jedná se již o druhý úspěšný odchov nosálů v posledních třech letech. Dalším mládětem, které stojí za připomenutí je samec pandy červené, jehož rodiči je vloni složený chovný pár. Zajímavostí je poměr pohlaví, jelikož všechna výše zmíněná mláďata byla samci a je tak zcela jasné, které pohlaví letos dominovalo. Samozřejmě nezapomínejme na každoroční přírůstky u ptáků, kopytníků či primátů, kteří se zde rodí pravidelně.

Obrovské podpory se nám dostalo od Vás, veřejnosti. I přes neblahé události a následné uzavírky areálu nás navštívilo více než sto dvacet tisíc návštěvníků. Zaznamenali jsme velké zvýšení adopčních a patronačních smluv a dalších finančních darů, dostávali jsme mimo jiné značné množství krmení. Vaše podpora a zájem o naši zoo je pro nás všechny obrovskou vzpruhou a nesmírně si jí vážíme, neboť bez Vás by to nešlo. Děkujeme za Vaši pomoc.

Doufáme a těšíme se, že Vás budeme opět moci přivítat v naší zoologické zahradě, přinášet poučení i odpočinek a setkávat se se světem zvířat. Právě jejich svět je tím naším zasažen a stále více ohrožen. S přáním příjemného prožití vánočních svátků, mnoho štěstí i úspěchů do roku příštího Zoologická zahrada Ústí nad Labem.

zveřejněno: úterý 22. prosince 2020 | Matěj Kynšt

foto

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě