Výměna ředitele zoo

Výměna ředitele zoo

Na pondělní Radě města došlo těsnou většinou k odvolání ředitele zoo Ing. Romana Končela. Vést zoologickou zahradu byl pověřen od března 2017, kdy na svou funkci rezignoval Ing. Lubomír Moudrý. Od července téhož roku ho ve funkci nahradil. Jeho nástup nebyl snadný, neboť zoo dlouhodobě nedostávala finanční prostředky na potřebné projekty a její technický stav vyžadoval velké opravy.

Přesto se za jeho působení podařilo dokončit rekonstrukci pavilonu tučňáků, výběhu pro tapíry čabrakové a vydry malé či nová terária v pavilonu exotária. A vznikly dvě nové voliéry pro v dolní části areálu, které obývají zástupci australských ptáků. Po screeningu Evropské asociace zoologických zahrad a akvárii v únoru 2019 došlo na základě výsledků kontroly ke ztrátě plného členství a po dobu dvou let uděleno dočasné, během kterého má zoo možnost své nedostatky napravit. V prosinci loňského roku zastupitelé města Ústí nad Labem schválili Návrh rozvoje zoologické zahrady do roku 2035, který je plánem do budoucnosti pro celou organizaci. Mimo jiné byla provedena rekonstrukce rozvodných sítí v areálu zoo. Také byly připraveny podklady pro několik projektů. Projekt pavilonu vodních ptáků je již dokončen a po udělení stavebního povolení může stavba započít. V podobné fázi je i projekt pavilonu tropického ptactva, kde je v současné době požádáno o vydání stavebního povolení.

Od zítra se stává ředitelem zoo MVDr. Dušan Usvald, který více než rok v zoo pracuje jako veterinární lékař. Prostředí mu tak jistě nebude cizí, nyní však bude zastávat jinou funkci a to tu nejvyšší. Na postu ředitele bude do té doby, než statutární město Ústí nad Labem vypíše nové výběrové řízení, které je plánováno v lednu příštího roku. Časté změny ve vedení zoo nesvědčí jejímu fungování. Od nového století se v jejím čele vystřídalo již devět ředitelů.

zveřejněno: středa 25. listopadu 2020 | Matěj Kynšt

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě