Výstava sloních obrazů

Výstava sloních obrazů

V podvečer 2. prosince byla zahájena prodejní výstava sloních obrazů v prostorách Informačního střediska města Ústí nad Labem, kde bude probíhat až do 23. prosince.

Během slavnostního večera si účastníci poslechli přednášku ředitele ústeckého muzea Václava Houfka o historii zoologické zahrady a ředitele ústecké zoo Romana Končela o aktuální situaci ohledně chovu slonů, kterou doplnili chovatelé o své zkušenosti z práce s těmito savci. Došlo také k předání adopčního certifikátu pro radní Evu Fialovou, která se před akcí stala adoptivním rodičem Delhi.

Ceny obrazů či setů se pohybují v rozmezí 400 až 2 000 kč. Ke každému dílu patří fotografie, jak slonice obraz tvoří spolu se svými ošetřovateli. Již první večer našla své majitele polovina obrazů, ostatní zájemci se nemusí obávat, obrazy budou postupně doplňovány. Během víkendů budou také k zakoupení v prodejně suvenýrů Sepilok v dolní části zoo.

Část výtěžku půjde na podporu spolku Save Elephant, který se zabývá pomocí národním parkům a ochranářům v boji proti pytláctví a obchodu se slonovinou.

Jak sloní malování probíhá, se můžete podívat na našem YouTube kanále. Odkaz naleznete níže.

zveřejněno: úterý 3. prosince 2019 | Nikola Roštejnská

Výstava v informačním středisku Výstava v informačním středisku
Prezentace o budoucnosti Prezentace o budoucnosti
Předání certifikátu Předání certifikátu

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě