Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Zahájení letní sezóny s pestrým programem

Zahájení letní sezóny s pestrým programem

Letní sezóna sice oficiálně začala již 1. dubna, avšak akce, kterou tuto událost připomínáme, proběhne v sobotu 13. dubna 2019. Upozornění na další hlavní sezónu se stává tradicí, neboť se v naší zoo koná již po čtrnácté.

Snahou je představit vždy nějakou novinku, na kterou se pak mohou všichni příchozí těšit během dalších návštěv. Letošní program začíná ve 13.00 hodin ve spodní části zoo nedaleko bazénu pro tučňáky brýlové, kde se nacházejí expozice pro vydry malé a tapíry čabrakové. Obě expozice prošly v průběhu posledních měsíců rekonstrukcí; vydrám byla zvětšena plocha jejich venkovního prostoru a prohlouben bazének, ale zároveň byla vybudována nová vnitřní expozice, takže se již nebudou muset na zimu stěhovat a díky prosklenému průhledu je návštěvníci uvidí i v zimě. Druhý výběh musel být po odstěhování páru tapírů jihoamerických upraven podle požadavků na chov jejich příbuzných, tapírů čabrakových, pro které platí trochu jiná pravidla. Rekonstrukci kromě našeho zřizovatele, statutárního města Ústí nad Labem finančně podpořila i Nadace ČEZ, která s námi již spolupracovala na řadě projektů.

Díky novým expozicím pro jihoasijské druhy zvířat jsme celý program koncipovali v tomto duchu, takže návštěvníci se mohou těšit na čínských lví tanec (u nových expozic ve 13.00 hodin), a dále na různých místech areálu objeví asijskou hudbu trojice hudebníků Chikari, stánek s ochutnávkou hmyzí kuchyně, produkty Čajovny U vysmátý žáby, malování na obličej, soutěže a hry pro děti. Ty si pak odměnu najdou na asijském tržišti :-). Všechny tyto aktivity jsou návštěvníkům k dispozici mezi 13.00 a 17.00 hodinou. Program bude pokračovat ve 14.30 hodin v horní části zoo u restaurace Koliba opět ukázkou lvího tance, následovat bude divadelní představení kreativního souboru Divadla V Pytli Petra Stolaře s názvem Cesta do Asie.

Závěr programu bude opět věnován novince pro návštěvníky, tentokrát se jedná o kombinaci zvířecího světa a vzdělávacího aspektu. Po skončení divadelního představení (cca v 15.30 hodin) se diváci přesunou o několik desítek metrů k Venkovskému dvorku, poblíž kterého vznikla díky iniciativě ústecké organizace Českého svazu včelařů a finančního příspěvku statutárního města Ústí nad Labem nová naučná včelí stezka. Deset panelů, které jsou zaměřeny na život této důležité skupiny bezobratlých živočichů, je doplněno o dva ukázkové včelí úly. Záměrem bylo představit dětem i rodičům včely jako tvory, ze kterých nemusí mít obavu, ukázat jim rozdíl mezi včelou a vosou, vyzdvihnout jejich užitečnost, protože včely opylují 85% kvetoucích rostlin, takže bez nich bychom se neobešli. Úly jsou umístěny v bezpečné vzdálenosti, takže lze jednak sledovat pracující včelky přilétající se svým nákladem do úlu, jednak lze opatrně nahlédnout dovnitř a díky plexisklovým průhledům sledovat aktivitu jeho obyvatel.

zveřejněno: úterý 9. dubna 2019 | V. Vrabcová

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě