Zasíťování voliéry pro supy himálajské

Zasíťování voliéry pro supy himálajské

Dnes 9. září se v ústecké zoologické zahradě sešli zástupci Magistrátu města Ústí nad Labem, Ústeckého kraje a společnosti ČEZ. Příležitostí setkání bylo otevření nového zasíťování voliéry pro supy himálajské, které bylo jako projekt zařazeno do nadačního programu Pomáhej pohybem.

Pohybová aplikace, ve které sami uživatelé vybírají, který z vybraných projektů podpoří. Díky podpoře veřejnosti se podařilo nasbírat požadovaný počet bodů během několika dní a společnost ČEZ tak náš projekt podpořila v plné výši, tedy částkou 39 478 Kč. Nejedná se o první projekt podpořený nadací ČEZ. V minulosti již byly například zafinancovány projekty na stínící plachty pro slony či rekonstrukce výběhu tapíra čabrakového.

Ústecká zoologická zahrada chová supy himálajské od roku 2003. K původnímu páru supů přibyli dva noví jedinci. Ti nyní obývají nově zrekonstruovanou voliéru u horní pokladny. Dne 25. 8. 2020 jako první přicestoval z liberecké zoo mladý samec. Jedná se o jedince, který byl v roce 2016 deponován právě z naší zoo jako dvouměsíční mládě. Šlo o náš historicky první odchov tohoto druhu v naší zoo. Samec byl odchováván uměle, ale pomocí atrapy supa nedošlo k žádnému navázání na člověka. Samec se tedy po čtyřech letech vrací tam, kde se vyklubal. O den později mu přicestovala mladá samička, která se vylíhla v únoru letošního roku v Zoo Zlín. Oba si teď budou nějakou dobu zvykat na nové prostředí i vzájemně na sebe. Nově zasíťovaná voliéra by měla do budoucna zajistit požadovaný welfare pro případné odchovy.

Supi jsou zástupci dravých ptáků, kteří jsou známí především jako mrchožrouti. Jejich význam v potravním řetězci má nezastupitelné místo, neboť se živí těly uhynulých zvířat, která mohou být zdrojem nákazy a choroboplodných zárodků. V současné době je pro ně největší hrozbou léčení skotu a hospodářských zvířat veterinárním přípravkem s názvem Diclofenac.

zveřejněno: středa 9. září 2020 | Matěj Kynšt

foto

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě