Zoo plná obludek

Zoo plná obludek

V sobotu 3. listopadu se v naší zoo koná akce Strašidelná zoo, která se u návštěvníků těší veliké oblibě. Jedná se o společnou akci Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO), takže si ji mohou v tomto „dušičkovém“ období užít i obyvatelé jiných měst ČR.

Naše zoo ji uspořádala poprvé v roce 2006, tehdy se jednalo jen o dlabání dýní a lampionový průvod. Zjistili jsme, že se návštěvníkům líbí a každým rokem jich přichází stále víc a víc, takže jsme začali program doplňovat o další aktivity, jako např. divadelní představení, strašidelnou stezku se soutěžními stanovišti či ohnivou show. Letošní program začíná odpoledne ve 13.00 hodin a končí po setmění cca v 17.30 hodin, nebude chybět dýňový enrichment pro zvířata, představení pro děti Divadla V Pytli Petra Stolaře (v 15.00 hodin) a průvod od pavilonu šelem ke spodnímu vchodu s rozsvícenými lampiony (začátek v 17.00 hodin).

Téma jednotlivých ročníků se liší, každý rok se snažíme vymýšlet nové aktivity, aby se k nám návštěvníci mohli vracet. Po předloňském úspěchu Harryho Pottera a loňské Saxany, dívky na koštěti, jsme letos zvolili téma „obludárium a panoptikum“, jak je známe ze začátků minulého století, kde bylo možné shlédnout ukázku různých neobvyklých bytostí. Děti tak budou moci spatřit čtyřnohou ženu, albína, dlouhána či humří dítě. Všechny postavy budou na soutěžních stanovištích, kde budou děti plnit úkoly a získávat speciální peníze – obluďáky. Ty si pak v  koloniálu U vousatých žen umístěném v Zooškole Heinricha Lumpeho mohou vyměnit za sladkosti a drobné dárky.

Ani v letošním roce nebude chybět oblíbené dlabání dýní, které již řadu let dostáváme díky vstřícnosti paní Sedláčkové z Polep. Využijeme je při enrichmentu pro některá zvířata v pavilonu šelem (medvědi, lvi, surikaty) a exotária (kotulové, chvostani, želvy), kdy jim do vydlabaných dýní schováme různé dobroty. Hlavně jsou však určeny pro návštěvníky, kteří si mohou vyřezat různé obličeje a tvary a pak je rozsvícené vystavit na trase soutěžní stezky. Dlabání dýní se koná v 1. patře pavilonu exotária, v případě hezkého počasí i venku. Nástroje (lžíce, nože) budou v menším počtu k dispozici, ale možná bude lepší vzít si vlastní z domova.

V pavilonu šelem se kromě divadelního představení bude také malovat na obličej, ať již příšerky či skutečná zvířátka. Je připravena výtvarná dílna, kde si děti mohou vytvořit visícího kostlivce, dýňový zápich do květináče či si vymalovat tematický obrázek. Bude zde i prodejní stánek, takže kdo si nepřinese lampion s sebou, může si jej spolu s tyčkou a svíčkou zakoupit u nás, ale pozor, opět v omezeném množství.

zveřejněno: čtvrtek 1. listopadu 2018 | V. Vrabcová

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě