Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Zvíře roku 2006 má za sebou polovinu

Zvíře roku 2006 má za sebou polovinu

úterý 27. února 2007

Novinka letošní sezony, internetová anketa Zvíře roku 2006 má za sebou polovinu soutěžní doby. Ještě do 15. 3. můžete svými hlasy ovlivnit pořadí. Zatím je v čele celkem suverénně mladá levhartice Kaila, nejvýznamnější odchov loňského roku.

Smutná je zatím samička rosomáka Xala, která pořadí s 8 procenty získaných hlasů uzavírá. Po počátečním vedení orangutanka Ámose se dlouhodobě usadila na čele levhartice Kaila, nejvýznamnější odchov loňského roku. Ta má na kontě 31 % hlasů, druhý Ámos zaostává s 24 procenty. Třetí místo průběžného pořadí obsadila gepardice Jane, jediný gepard s umělým kloubem na světě, která však průběžně ztrácí a začíná se na ní dotahovat nejstarší zvíře naší ZOO, čtyřicetiletý nosorožec Dan. Pátou příčku s deseti procenty hlasů drží samička pandy červené Geena.

Proběhla další dvě týdenní losování, po dvou volných vstupenkách do naší ZOO a průvodce získávají Ivana Drahá, Jana Mudrová, Jana Holubová, Martin Vopat, všichni z Ústí nad Labem, Richard Viduna z Brna - Bystrce, Tomáš Zdvihal z Kladna, Jarmila Moosová ze Sezimova Ústí, Dita Goczolová z Bystřice pod Hostýnem, Jitka Melcrová ze Štěpánova, Václav Malina z Prahy 6, Zdeňka Kuchaříková z Hrotovic, Ludmila Dočekalová z Třebíče, Radka Došelová z Pardubic, Milan Voříšek z Karlových Varů, Jana Havlínová z Modřic, Jiří Zemánek z Ostravy, Barbora Petrtýlová a Vladimír Káčerek, oba z Prahy 8, Michaela Nováková z Litvínova a Waliburga Soběhrdová z Trutnova. Všem vylosovaným gratulujeme a těšíme se také na Vaše hlasy, nezapomeňte, že kromě týdenních losování proběhne po skončení ankety velké slosování o velmi zajímavé ceny.

zveřejněno: úterý 27. února 2007 | Roman Nešetřil

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě