Mládě kaloně pobřežního prospívá a rychle roste. Jeho matka se o něj pečlivě stará. Přijďte se na ně podívat do exotária. Video: Vít Lukáš
Minulý týden jsme vypouštěli oslice Máju a Georginu s mláďaty do velkého výběhu. Ve výběhu nebyli zhruba 3 měsíce, protože byl po zimě podmáčený a bylo potřeba čekat, až naroste tráva. Nové volnosti dosyta využili, jančili a běhali. :)
Co dostávají naše dvě pekariovité bachyně k snědku? :)
Včera jsme slavili výročí 15 let od příchodu velbloudic Kary a Kumy do naší zoo. :) Natočili jsme k tomu toto improvizované video, kdy jsme všem velbloudům servírovali slavnostní pohoštění. 😁 Kara a Kuma k nám přišly ve věku zhruba 3 let z velbloudí farmy v Rusku z oblasti Astrachaň (severně od Kaspického moře) a každá za těch 15 let u nás vychovala 4 mláďata. Kromě Kary a Kumy chováme ještě další dva velbloudy: Salmu, která přišla později a Sultána, který dorazil teprve před rokem. 🐫
Dnes k nám dorazila nová lama alpaka ze Zoologické zahrady Hodonín. Jmenuje se Siri, je jí bez měsíce rok a stane se součástí našeho pětičlenného stádečka. Po vypuštění z přepravního boxu se jako první seznámila s devítiměsíční Sanny a 15letou Myškou. ☺️
Záběry GoPro kamerou: kuřátka křepelek korunkatých, narozená u nás v zoo v listopadu 2020. Tito hrabaví ptáci pocházejí z jihovýchodní Asie. Samička je menší a má zelenou barvu. Samec je temně modrý s typickou korunkou na hlavě.
14. ledna 2021. Ve výběhu oslů somálských se objevili nazdobení sněhuláci. 😁 Jak na ně reagovaly oslice Mája, Georgina a jejich hříbata?
27. ledna 2021 jsme přestěhovali naše korovce mexické do nově zrekonstruované a květinami zvelebené expozice. Máme dvě samičky a jednoho samce, všichni jsou stejně mladí, je jim 8 let. (Korovci se dožívají až 23 let.) S přesunutím jsme ještě čekali, až se probudí ze zimní hibernace.
S enrichmentem se dostalo i na některé naše primáty 🐵. Makakům a mandrilům jsme do bužírek od požárních hadic schovali ovoce, zeleninu a oříšky, lemuři dostali dobroty v zavěšených plstěných miskách a klícce, do které se pro jídlo museli pořádně natáhnout.
8. 1. 2021: Tulení samice Ayma (6 měsíců) a Sally (11 let), které čekaly v karanténě, se konečně setkaly s naším Casperem (6 let). Více info na našem webu: https://www.zoousti.cz/novinky-v-zoo/novinky/page/spojovani-tulenu
! VÝZNAMNÉ ZEBŘÍ VÝROČÍ ! Naše zoo si dnes připomíná významné výročí rodinného stříbra, tím je chov zeber Hartmannové datující se do roku 1975. První skupina zvířat dorazila ze Zoo Dvůr Králové. Jednalo se o deset klisen a dva samce ve věku přibližně tří let. Všechna zvířata pocházela z volné přírody a byla dovezena expedicí Ing. Josefa Vágnera z jihozápadní Afriky. Za více než čtyři dekády se ústecký chov stal jedním z nejvýznamnějších v Evropě, neboť se zde narodilo celkem sto osm mláďat, která výrazně pomohla rozšířit chov těchto lichokopytníků v řadě světových institucí. Prvním narozeným mládětem byl hřebec Markýz v roce 1977 a prozatím posledním přírůstkem se stal loni narozený hřebec Lancelot. V roce 2011 byl otevřen nový pavilon zeber ve střední části areálu zahrady. Pavilon disponuje čtrnácti boxy s obslužnou uličkou, manipulační místností, skladem krmiva a pěti venkovními výběhy. Jeden je travnatý a slouží především k pastvě. Zbylé čtyři pokrývá šotolina, díky které dochází k samočinnému obrušování kopyt. Ta díky tomu nepřerůstají a není nutné provádět pravidelné broušení pod narkózou. Oslava 45. výročí se odehrávala přímo ve výběhu zeber, kde již na každé zvíře čekal připravený dort z mrkví, jablek, sena a dalších pochutin. Nyní naše zoo chová celkem deset zvířat. :)
Dnes bychom pořádali Strašidelnou zoo, která patří mezi nejoblíbenější a také nejnavštěvovanější akce roku. Bohužel to v současné situaci není možné. Naše zvířata však o vydlabané dýně plné dobrot nepřišla, jak si s nimi letos poradila, se můžete podívat na videu. Za darování dýní děkujeme panu Hrdličkovi z Dolánek nad Ohří. :)
Ve středu 21. října proběhlo každoroční očkování šakalů čabrakových. Vakcinace se podává proti onemocněním, které mohou postihnout psovité šelmy, jako je například vzteklina, psinka nebo parvoviróza. Současně bylo podáno ošetření proti vnějším a vnitřním parazitům. Sprej byl použit pro označkování již odchycených šakalů. Jedná se o speciální sprej na značkování zvířat, který po krátké době sám zmizí.
V zoo zavládla velká radost po narození dvou mláďat u oslů somálských během měsíce září. Tito dva mladí hřebečci si patřičně užívají venkovní výběh v doprovodu svých matek. Pro tento kriticky ohrožený druh jsou nové přírůstky velkým přínosem pro chov v zoologických zahradách.
Při oslavách Světového dne slonů měli návštěvníci možnost zúčastnit se veřejné procházky se slonicí Delhi na Mariánskou louku, zakoupit si originální sloní tričko, prohlédnout si zázemí pavilonů slonů či pro Delhi vytvořit přání k jejímu svátku.
letní sezóna: duben - září
od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:
od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:
otevřeny Pavilony:
do 19.00 h Areál zoo:
více
140 Kč Dospělí:
70 Kč Děti, studenti, důchodci:
370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):
KOUPIT VSTUPENKY ONLINE