Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Videogalerie Zoologické zahrady

Video ze spojování tuleňů - první setkání Sally, Aymy a Caspera

8. 1. 2021: Tulení samice Ayma (6 měsíců) a Sally (11 let), které čekaly v karanténě, se konečně setkaly s naším Casperem (6 let). Více info na našem webu: https://www.zoousti.cz/novinky-v-zoo/novinky/page/spojovani-tulenu

Výročí chovu zeber Hartmannové

Výročí chovu zeber Hartmannové

! VÝZNAMNÉ ZEBŘÍ VÝROČÍ ! Naše zoo si dnes připomíná významné výročí rodinného stříbra, tím je chov zeber Hartmannové datující se do roku 1975. První skupina zvířat dorazila ze Zoo Dvůr Králové. Jednalo se o deset klisen a dva samce ve věku přibližně tří let. Všechna zvířata pocházela z volné přírody a byla dovezena expedicí Ing. Josefa Vágnera z jihozápadní Afriky. Za více než čtyři dekády se ústecký chov stal jedním z nejvýznamnějších v Evropě, neboť se zde narodilo celkem sto osm mláďat, která výrazně pomohla rozšířit chov těchto lichokopytníků v řadě světových institucí. Prvním narozeným mládětem byl hřebec Markýz v roce 1977 a prozatím posledním přírůstkem se stal loni narozený hřebec Lancelot. V roce 2011 byl otevřen nový pavilon zeber ve střední části areálu zahrady. Pavilon disponuje čtrnácti boxy s obslužnou uličkou, manipulační místností, skladem krmiva a pěti venkovními výběhy. Jeden je travnatý a slouží především k pastvě. Zbylé čtyři pokrývá šotolina, díky které dochází k samočinnému obrušování kopyt. Ta díky tomu nepřerůstají a není nutné provádět pravidelné broušení pod narkózou. Oslava 45. výročí se odehrávala přímo ve výběhu zeber, kde již na každé zvíře čekal připravený dort z mrkví, jablek, sena a dalších pochutin. Nyní naše zoo chová celkem deset zvířat. :)

Dýňový enrichment

Dýňový enrichment

Dnes bychom pořádali Strašidelnou zoo, která patří mezi nejoblíbenější a také nejnavštěvovanější akce roku. Bohužel to v současné situaci není možné. Naše zvířata však o vydlabané dýně plné dobrot nepřišla, jak si s nimi letos poradila, se můžete podívat na videu. Za darování dýní děkujeme panu Hrdličkovi z Dolánek nad Ohří. :)

Očkování šakalů čabrakových

Očkování šakalů čabrakových

Ve středu 21. října proběhlo každoroční očkování šakalů čabrakových. Vakcinace se podává proti onemocněním, které mohou postihnout psovité šelmy, jako je například vzteklina, psinka nebo parvoviróza. Současně bylo podáno ošetření proti vnějším a vnitřním parazitům. Sprej byl použit pro označkování již odchycených šakalů. Jedná se o speciální sprej na značkování zvířat, který po krátké době sám zmizí.

Mláďata oslů somálských

Mláďata oslů somálských

V zoo zavládla velká radost po narození dvou mláďat u oslů somálských během měsíce září. Tito dva mladí hřebečci si patřičně užívají venkovní výběh v doprovodu svých matek. Pro tento kriticky ohrožený druh jsou nové přírůstky velkým přínosem pro chov v zoologických zahradách.

Světový den slonů

Světový den slonů

Při oslavách Světového dne slonů měli návštěvníci možnost zúčastnit se veřejné procházky se slonicí Delhi na Mariánskou louku, zakoupit si originální sloní tričko, prohlédnout si zázemí pavilonů slonů či pro Delhi vytvořit přání k jejímu svátku.

Lví enrichment

Lví enrichment

Na oslavu Světového dne lvů dostal náš pár lvů konžských enrichment v podobě papírové zebry. Music: Bohové musejí být šílení / Gods must be crazy Soundtrack

Tygří enrichment

Tygří enrichment

Dnes dostal samec Bulan do venkovního výběhu novou "hračku". Jak s ní naložil se můžete podívat na videu.

Mláďata v zoo

Mláďata v zoo

V zoologické zahradě přichází na svět velká spousta mláďat. Na záběrech se můžete podívat na část přírůstků z letošního roku.

Pravidelné předváděcí akce v Zoo Ústí nad Labem

Pravidelné předváděcí akce v Zoo Ústí nad Labem

V letních měsících je nabídka pravidelných předváděcích akcí nejširší. Během návštěvy areálu je možné zhlédnout krmení tuleňů, procházku slonice Delhi nebo setkání u tučňáků a mnoho dalších. Music: Zoo Tycoon 2 Music - Original Theme https://www.youtube.com/watch?v=H_Lql-qzs8s

Procházka slonice Delhi

Procházka slonice Delhi

Jak to vypadá, když doprovází chovatelé slonici na procházku mimo areál zoo, se můžete podívat na videu. Music: www.bensound.com

Stěhování aligátorů

Stěhování aligátorů

V úterý 9. června se poprvé přestěhoval samec Libor spolu se samicí Adélou do venkovní expozice. Jak transport ze zimoviště probíhat se můžete podívat na videu.

Procházka po zoo I.

Procházka po zoo I.

Jak tráví čas zvířat v zoo bez návštěvníků kvůli pandemii koronaviru, se můžete podívat na našem videu.

Slonice Delhi maluje obrazy

Slonice Delhi maluje obrazy

Na videu můžete zhlédnout, jak naše slonice Delhi tvoří svá umělecká díla. V návaznosti na její tvorbu Statutární město Ústí nad Labem společně s naší zoo uspořádaly v informačním středisku prodejní výstavu těchto obrazů, která potrvá až do 23. prosince 2019. Tip pro vás - obraz může být originální dárkem pod vánoční stromek.

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě