Videogalerie Zoologické zahrady

RESTART Zoo Ústí nad Labem

Slonice Delhi si již užívá rozsáhlé pastviny na jihozápadě Francie. Jak její přesun probíhal a proč to zoo udělala se dozvíte v našem novém mini-dokumentu "RESTART Zoo Ústí nad Labem"! Delhi je krásným příkladem toho, že práce chovatelů, ochranářů a role zoo není primárně o nás lidech, ale je hlavně o zvířatech!

Mládě kaloně pobřežního

Mládě kaloně pobřežního

Mládě kaloně pobřežního prospívá a rychle roste. Jeho matka se o něj pečlivě stará. Přijďte se na ně podívat do exotária. Video: Vít Lukáš

Vypouštění oslů somálských do výběhu

Vypouštění oslů somálských do výběhu

Minulý týden jsme vypouštěli oslice Máju a Georginu s mláďaty do velkého výběhu. Ve výběhu nebyli zhruba 3 měsíce, protože byl po zimě podmáčený a bylo potřeba čekat, až naroste tráva. Nové volnosti dosyta využili, jančili a běhali. :)

Snídaně pekari páskovaných

Snídaně pekari páskovaných

Co dostávají naše dvě pekariovité bachyně k snědku? :)

Velbloudice Kara a Kuma výročí 15 let od příchody k nám do zoo

Velbloudice Kara a Kuma výročí 15 let od příchody k nám do zoo

Včera jsme slavili výročí 15 let od příchodu velbloudic Kary a Kumy do naší zoo. :) Natočili jsme k tomu toto improvizované video, kdy jsme všem velbloudům servírovali slavnostní pohoštění. 😁 Kara a Kuma k nám přišly ve věku zhruba 3 let z velbloudí farmy v Rusku z oblasti Astrachaň (severně od Kaspického moře) a každá za těch 15 let u nás vychovala 4 mláďata. Kromě Kary a Kumy chováme ještě další dva velbloudy: Salmu, která přišla později a Sultána, který dorazil teprve před rokem. 🐫

Lama alpaka Siri poprvé komunikuje se členkami svého nového stáda

Lama alpaka Siri poprvé komunikuje se členkami svého nového stáda

Dnes k nám dorazila nová lama alpaka ze Zoologické zahrady Hodonín. Jmenuje se Siri, je jí bez měsíce rok a stane se součástí našeho pětičlenného stádečka. Po vypuštění z přepravního boxu se jako první seznámila s devítiměsíční Sanny a 15letou Myškou. ☺️

Kuřátka křepelek korunkatých

Kuřátka křepelek korunkatých

Záběry GoPro kamerou: kuřátka křepelek korunkatých, narozená u nás v zoo v listopadu 2020. Tito hrabaví ptáci pocházejí z jihovýchodní Asie. Samička je menší a má zelenou barvu. Samec je temně modrý s typickou korunkou na hlavě.

Enrichment: nazdobení sněhuláci u oslů somálských

Enrichment: nazdobení sněhuláci u oslů somálských

14. ledna 2021. Ve výběhu oslů somálských se objevili nazdobení sněhuláci. 😁 Jak na ně reagovaly oslice Mája, Georgina a jejich hříbata?

Stěhování jedovatých korovců mexických do nově zrekonstruované expozice

Stěhování jedovatých korovců mexických do nově zrekonstruované expozice

27. ledna 2021 jsme přestěhovali naše korovce mexické do nově zrekonstruované a květinami zvelebené expozice. Máme dvě samičky a jednoho samce, všichni jsou stejně mladí, je jim 8 let. (Korovci se dožívají až 23 let.) S přesunutím jsme ještě čekali, až se probudí ze zimní hibernace.

Enrichment u makaků, mandrilů a lemurů

Enrichment u makaků, mandrilů a lemurů

S enrichmentem se dostalo i na některé naše primáty 🐵. Makakům a mandrilům jsme do bužírek od požárních hadic schovali ovoce, zeleninu a oříšky, lemuři dostali dobroty v zavěšených plstěných miskách a klícce, do které se pro jídlo museli pořádně natáhnout.

Video ze spojování tuleňů - první setkání Sally, Aymy a Caspera

Video ze spojování tuleňů - první setkání Sally, Aymy a Caspera

8. 1. 2021: Tulení samice Ayma (6 měsíců) a Sally (11 let), které čekaly v karanténě, se konečně setkaly s naším Casperem (6 let). Více info na našem webu: https://www.zoousti.cz/novinky-v-zoo/novinky/page/spojovani-tulenu

Výročí chovu zeber Hartmannové

Výročí chovu zeber Hartmannové

! VÝZNAMNÉ ZEBŘÍ VÝROČÍ ! Naše zoo si dnes připomíná významné výročí rodinného stříbra, tím je chov zeber Hartmannové datující se do roku 1975. První skupina zvířat dorazila ze Zoo Dvůr Králové. Jednalo se o deset klisen a dva samce ve věku přibližně tří let. Všechna zvířata pocházela z volné přírody a byla dovezena expedicí Ing. Josefa Vágnera z jihozápadní Afriky. Za více než čtyři dekády se ústecký chov stal jedním z nejvýznamnějších v Evropě, neboť se zde narodilo celkem sto osm mláďat, která výrazně pomohla rozšířit chov těchto lichokopytníků v řadě světových institucí. Prvním narozeným mládětem byl hřebec Markýz v roce 1977 a prozatím posledním přírůstkem se stal loni narozený hřebec Lancelot. V roce 2011 byl otevřen nový pavilon zeber ve střední části areálu zahrady. Pavilon disponuje čtrnácti boxy s obslužnou uličkou, manipulační místností, skladem krmiva a pěti venkovními výběhy. Jeden je travnatý a slouží především k pastvě. Zbylé čtyři pokrývá šotolina, díky které dochází k samočinnému obrušování kopyt. Ta díky tomu nepřerůstají a není nutné provádět pravidelné broušení pod narkózou. Oslava 45. výročí se odehrávala přímo ve výběhu zeber, kde již na každé zvíře čekal připravený dort z mrkví, jablek, sena a dalších pochutin. Nyní naše zoo chová celkem deset zvířat. :)

Dýňový enrichment

Dýňový enrichment

Dnes bychom pořádali Strašidelnou zoo, která patří mezi nejoblíbenější a také nejnavštěvovanější akce roku. Bohužel to v současné situaci není možné. Naše zvířata však o vydlabané dýně plné dobrot nepřišla, jak si s nimi letos poradila, se můžete podívat na videu. Za darování dýní děkujeme panu Hrdličkovi z Dolánek nad Ohří. :)

Očkování šakalů čabrakových

Očkování šakalů čabrakových

Ve středu 21. října proběhlo každoroční očkování šakalů čabrakových. Vakcinace se podává proti onemocněním, které mohou postihnout psovité šelmy, jako je například vzteklina, psinka nebo parvoviróza. Současně bylo podáno ošetření proti vnějším a vnitřním parazitům. Sprej byl použit pro označkování již odchycených šakalů. Jedná se o speciální sprej na značkování zvířat, který po krátké době sám zmizí.

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě