Poslední zprávy

neděle 5. srpna 2012

Poslední zprávy (5. 8. 2012)

 

Tentokrát už píšu z Čech. Vrátil jsem se do Evropy na šest týdnů, které ale utekly jako voda. Příští týden jsem znovu na cestě, tentokrát ale na západní polokouli, na primatologický kongres v mexickém Cancúnu, kde bych se měl pokusit zalobovat za Balikpapanský záliv ještě z jiného úhlu. V Sungai Wainu totiž vymírá populace orangutanů - jedna z prvních, a z mála populací orangutanů, kterou se podařilo úspěšně založit v rámci programu rehabilitace osiřelých mláďat a zvířat zabavených ilegálním majitelům a obchodníkům. Poslední dny trávím přípravou prezentací, a tak namísto závěrečné indonéské zprávy zvládnu poslat jen dva odkazy, ale zato zajímavé:

Pokud jste ještě neviděli film Michal Gálika Zelená poušť, o jehož natáčení byly dvě indonéské zprávy, pak ho opravdu vřele doporučuju, skutečně se povedl. Tohle je jeho česká verze:

http://www.youtube.com/watch?v=god62gLOx_4

 

A na druhém odkazu se můžete podívat na film o Balikpapanském zálivu, nazvaný Gone with the Tide, který natočil Indonésan Lutfi Pratomo a jeho patronem se stal  Marek Ždánský. Tenhle film teď bude jedním z klíčových nástrojů další kampaně - mohl by oslovit i ty Indonézany, kteří neradi čtou, ale zato se rádi dívají. Těch je totiž většina.

 

Toto je verze v nízkém rozlišeni:

http://vimeo.com/47005050

 

A toto je HD rozlišení (rozděleno na 3 části):

http://www.youtube.com/watch?v=l6MLuWSS0BQ&feature=channel&list=UL

 

Přeju příjemné podívání, snad se vám filmy budou líbit, i když jsou oba dost smutné...

Standa Lhota

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě