Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Jak si adoptovat zvíře

Pokud je Vám nějaké zvíře v ZOO sympatické, můžete se stát jeho adoptivním rodičem. Přispějete tak nejen na jeho chov, ale zároveň pomůžete i celé zoologické zahradě.

Podmínky jsou zcela jednoduché - v seznamu zvířat nabízených k adopci si vyberete to „své‘‘, vyplníte přihlášku a odešlete přímo elektronickou poštou nebo poštou na adresu zoologické zahrady. Po obdržení Vaší přihlášky Vám e-mailem zašleme tzv. smlouvu o adopci, kde jsou uvedeny všechny údaje k platbě (číslo účtu, kód banky, Váš variabilní symbol a částka). Adoptivním rodičem se stáváte po zaplacení příslušné částky. Podepsanou smlouvu zašlete zpět buď e-mailem nebo poštou. Výše příspěvků na adopci zvířat vychází z ročních nákladů na krmení jednotlivých druhů. Uvedená částka u jednotlivých zvířat je minimální, je tedy možné ji navýšit dle Vašich možností.

Adopce trvá vždy 12 měsíců, všeobecné podmínky jsou uvedeny zde . Po skončení této doby Vás oslovíme s dotazem, zda máte zájem v adopci pokračovat i v dalším roce. V případě souhlasu Vám stejným způsobem zašleme smlouvu novou, Vy uhradíte příspěvek a Vaše adopce bude pokračovat. Platbu lze také rozpočítat na splátky (čtvrtletní, měsíční) a platit trvalým příkazem. Pokud chcete adoptovat zvíře na kratší dobu, lze propočítat poměrnou částku na požadované období.

Kromě příjemného pocitu, že jste přispěli k ochraně zvířat a celého provozu zoologické zahrady, od nás obdržíte adopční certifikát, dále Vaše jméno bude uvedeno na cedulce u příslušného zvířete a ve výroční zprávě ZOO. Každý rok v říjnu se můžete zúčastnit setkání adoptivních rodičů a sponzorů s pestrým programem. Uhrazenou finanční částku lze odepsat z daní, potvrzení na vyžádání zašleme.

Abyste se mohli na své adoptivní zvíře přijít v průběhu platnosti smlouvy podívat, obdržíte od nás volné vstupenky dle finanční hodnoty adopce.

Kategorie 1 (částka od 1.000 do 5.000 Kč) – za každých 500 Kč obdržíte jednu jednorázovou volnou vstupenku do zoo pro dospělou osobu, minimum jsou tedy 2 vstupenky za 1.000 Kč a maximum 10 vstupenek za 5.000 Kč. Výhoda – vstupenky jsou přenosné a pokud je sami nevyužijete, můžete je věnovat svým blízkým. V této kategorii je počet adoptivních rodičů neomezený, což umožňuje využít adopci v příznivé cenové relaci pro mnohem více zájemců.

Kategorie 2 (částka od 6.000 do 9.000 Kč) – je pro Vás připravena permanentní vstupenka do zoo pro 1 osobu, která slouží pro neomezený počet vstupů. Vstupenka je nepřenosná a Vámi adoptované zvíře si již nemůže vybrat jiný zájemce.

Kategorie 3 (částka 10.000 Kč a více) – kromě permanentní vstupenky do zoo pro 2 osoby obdržíte jako dárek originální velkoformátovou fotografii od Petra Slavíka, jejíž předání je součástí programu ke Dni adoptivních rodičů. Pokud místo permanentní vstupenky, která je nepřenosná, využijete spíše jednorázové vstupenky (bez uvedení jména), je max. počet 25 kusů.

KONTAKT

Telefon a fax:
475 503 421
Telefon:
702 094 143
E - mail:
sponzor@zoousti.cz

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě