Hledá se… Heinrich Lumpe

Hledá se… Heinrich Lumpe

U příležitosti oslav 110. výročí od založení Lumpeparku vyhlašuje ústecká zoo soutěž vhodnou pro všechny kreativce, umělce, milovníky historie, ba i recesisty, kteří se chtějí stát (alespoň na chvíli) osvícenou osobností – samotným Heinrichem Lumpem.

Heinrich Lumpe, zakladatel ústeckého Lumpeparku, mecenáš v mnoha oblastech, úspěšný podnikatel, amatérský ornitolog a nadšený ochránce přírody přezdívaný „otec ptactva“ – to jsou jen některá přízviska, která získal ústecký továrník německého původu, který roku 1908 založil přírodní ptačí rezervaci, první ve střední Evropě. Ta se později stala základem Zoologické zahrady Ústí nad Labem, která se díky tomu může pyšnit unikátní historií, která nemá v jiných zoo České republiky obdoby.

Jednou z mnoha aktivit roku 2018 je výzva PÁTRÁNÍ PO LUMPEM. Zoo hledá jeho nejvěrnějšího dvojníka, proto si pozorně prohlédněte dobové fotografie, a pokud u sebe či někoho známého spatřujete podobné rysy (či je dokážete napodobit), neváhejte!!! Sežeňte si vhodné doplňky (knír, klobouk, oblek…) dokreslující celou postavu, vyfotografujte se a svoji podobiznu nám zašlete na adresu vzdelavani@zoousti.cz.

Nejvěrnější dvojníci se utkají ve finále 7. dubna přímo v areálu zoo na akci k zahájení letní sezóny 2018. Vítěz si odnese hodnotnou výhru v ceně několika tisíců korun, kterou nikde jinde získat nemůže. Nejedná se nic menšího než zážitkový program u našich slonů.

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě