Projekty in - situ

Chov zvířat v lidské péči již zachránil některé druhy před jistým vyhubením – koně Převalského, bernešku havajskou, poštolku mauricijskou a řadu dalších. Přesto ale základem ochrany přírody je (a můžeme doufat, že vždy bude) ochrana přírodních ekosystémů a ochrana ohrožených druhů přímo v jejich přirozeném prostředí, neboli ochrana in situ. Ale i zde mohou zoologické zahrady sehrát svou významnou roli. Ochrana přírody in situ je totiž závislá na značné pomoci z vnějšku – jsou třeba finance, pracovní místa, pomoc některých odborníků i propagace a osvěta. V posledních několika desetiletích proto dochází k přerodu ochranářských strategií zoologických zahrad, které se začínají integrovat do systému ochrany přírody tím, že pomáhají získávat finanční podporu pro in situ projekty, vysílají do terénu své odborné pracovníky a seznamují s problematikou ochrany přírody širokou veřejnost.

The Kukang Rescue Program

The Kukang Rescue Program

Tento program založili zoologové a ochránci přírody bojující proti nezákonnému obchodu s divokými zvířaty a usilující zejména o ochranu outloně váhavého (Nycticebus coucang) a outloně sumaterského (Nycticebus...

Neznámá opice z indonéské džungle

V roce 2005 se vydala do deštného pralesa na indonéském ostrově Borneo trojice výzkumníků, primatolog Stanislav Lhota (dnes výzkumný pracovník ústecké zoo), antropolog Radek Trnka a etnoložka Radmila Lorencová.

Bornejské mangrovy v ohrožení

V květnu 2006 skončila první fáze výzkumného projektu Frontata.

Reintrodukce sovy pálené

V minulých letech se Zoologická zahrada Ústí nad Labem zapojila i do programu reintrodukce sovy pálené do volné přírody

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě