Jak si adoptovat zvíře

Pokud je Vám nějaké zvíře v ZOO sympatické, můžete se stát jeho adoptivním rodičem. Přispějete tak nejen na jeho chov, ale zároveň pomůžete i celé zoologické zahradě.

Podmínky jsou zcela jednoduché - v seznamu zvířat nabízených k adopci si vyberete to „své‘‘, vyplníte přihlášku a odešlete přímo elektronickou poštou nebo poštou na adresu zoologické zahrady. Po obdržení Vaší přihlášky Vám e-mailem zašleme tzv. smlouvu o adopci, kde jsou uvedeny všechny údaje k platbě (číslo účtu, kód banky, Váš variabilní symbol a částka). Adoptivním rodičem se stáváte po zaplacení příslušné částky. Podepsanou smlouvu zašlete zpět buď e-mailem nebo poštou. Výše příspěvků na adopci zvířat vychází z ročních nákladů na krmení jednotlivých druhů. Uvedená částka u jednotlivých zvířat je minimální, je tedy možné ji navýšit dle Vašich možností.

Adopce trvá vždy 12 měsíců, všeobecné podmínky jsou uvedeny zde. Po skončení této doby Vás oslovíme s dotazem, zda máte zájem v adopci pokračovat i v dalším roce. V případě souhlasu Vám stejným způsobem zašleme smlouvu novou, Vy uhradíte příspěvek a Vaše adopce bude pokračovat. Platbu lze také rozpočítat na splátky (čtvrtletní, měsíční) a platit trvalým příkazem. Pokud chcete adoptovat zvíře na kratší dobu, lze propočítat poměrnou částku na požadované období.

Kromě příjemného pocitu, že jste přispěli k ochraně zvířat a celého provozu zoologické zahrady, od nás obdržíte adopční certifikát, dále Vaše jméno bude uvedeno na cedulce u příslušného zvířete a ve výroční zprávě ZOO. Každý rok v říjnu se můžete zúčastnit setkání adoptivních rodičů a sponzorů s pestrým programem. Uhrazenou finanční částku lze odepsat z daní, potvrzení na vyžádání zašleme.

Abyste se mohli na své adoptivní zvíře přijít v průběhu platnosti smlouvy podívat, obdržíte od nás volné vstupenky dle finanční hodnoty adopce.

Kategorie 1 (částka od 1.000 do 5.000 Kč) – za každých 500 Kč obdržíte jednu jednorázovou volnou vstupenku do zoo pro dospělou osobu, minimum jsou tedy 2 vstupenky za 1.000 Kč a maximum 10 vstupenek za 5.000 Kč. Výhoda – vstupenky jsou přenosné a pokud je sami nevyužijete, můžete je věnovat svým blízkým. V této kategorii je počet adoptivních rodičů neomezený, což umožňuje využít adopci v příznivé cenové relaci pro mnohem více zájemců.

Kategorie 2 (částka od 6.000 do 9.000 Kč) – je pro Vás připravena permanentní vstupenka do zoo pro 1 osobu, která slouží pro neomezený počet vstupů. Vstupenka je nepřenosná a Vámi adoptované zvíře si již nemůže vybrat jiný zájemce.

Kategorie 3 (částka 10.000 Kč a více) –permanentní vstupenky do zoo pro 2 osoby (pokud místo permanentní vstupenky, která je nepřenosná, využijete spíše jednorázové vstupenky /bez uvedení jména/, je max. počet 25 kusů).

KONTAKT

Pevná linka:
475 503 421
Telefon:
702 094 143
E-mail:
sponzor@zoousti.cz

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě