Premiéra v kině Hraničář

Premiéra v kině Hraničář

Ve středu 14. března se uskutečnila slavnostní premiéra DVD dokumentu „Lumpe – Vítejte v ptačí říši“, který byl natočen u příležitosti 110 let od založení Lumpeparku.

Ve veřejném sále kina Hraničář v centru města Ústí nad Labem se sešlo několik desítek zájemců, které čekal cca dvouhodinový program. Nejprve byl promítnut nový 20 minutový dokument pojednávající s nadsázkou a humorem o osobnosti Heinricha Lumpeho, jeho myšlenkách ochrany ptactva a vzniku a fungování Lumpeparku. Poté následovala beseda s tvůrci zastoupenými historikem Muzea města Ústí nad Labem Martinem Krskem, který se podílel na scénáři i vlastním natáčení. Na konci filmu se dokonce do osoby tohoto osvíceného ornitologa, lidumila a mecenáše převtělil :-). Nadšeně a zasvěceně odpovídal na dotazy z publika. Jedním z hostů byl i ředitel pražské zoo Ing. Miroslav Bobek. Poté se ještě uskutečnilo promítání filmu Po stopách ptačího eldoráda, který byl natočen před deseti lety, také u příležitosti oslav založení Lumpeparku, ale 100. výročí.

Dokument v české i německé verzi byl natočen z prostředků EU. Akce v kině Hraničář byla součástí projektu 110 let od Lumpeparku k zoo, který finančně podpořil Ústecký kraj.

foto
foto
foto

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě