ANKETA NA ŘÍJEN - Zapojte se do obnovy historické části zoo!

ANKETA NA ŘÍJEN - Zapojte se do obnovy historické části zoo!

Máte rádi různé hry typu „cesta za pokladem“ a pátrání v minulosti? V tom případě je právě vám určena jedna zbrusu nová aktivita, a to přímo v naší zoo.

Nebude dlouhá a zbude vám ještě dost času i na prohlídku. Objevíte kus naší historie a můžete se dokonce zapojit do tvorby její budoucnosti! Zní to lákavě? Pak si naplánujte návštěvu naši zoo, kde v pokladně obdržíte informační leták spolu s mapou upozorňující na nejzajímavější místa původního areálu. V obou tiskovinách se o celém dobrodružném podniku dozvíte víc. Pomocí mapy se můžete přesvědčit, co všechno z Lumpeparku v zoo dosud máme, ale seznámíte se i s tím, co bylo během desítek minulých let ztraceno či zničeno. Při pátrání můžete využít i informační panely naučné stezky, kde najdete fotografie různých památek v tehdejší podobě i další informace.

A máme pro vás jeden malý úkol – během procházky po území parku můžete přemýšlet o tom, co by do něho Heinrich Lumpe začlenil při dnešních možnostech a vymoženostech. Vaše nápady nám můžete předat na anketním lístku, který do konce října 2022 také obdržíte při vstupu do zoo, a kde jej při odchodu odevzdáte. Na podzim se nad nimi zamyslí vedení zoo spolu s odborníky a třeba právě váš návrh bude znamenat zajímavou inspiraci. Zoo totiž plánuje obnovu toho nejcennějšího, co z Lumpeparku zůstalo. Bude to důstojné uctění muže, bez kterého by vůbec nevznikl nejen park, ale možná ani naše zoo.

zimní sezóna: říjen - březen

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

zavřeno Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: říjen - březen

120 Kč Dospělí:

60 Kč Děti, studenti, důchodci:

310 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě