Slavnostní zahájení letní sezóny

Slavnostní zahájení letní sezóny

Oficiálně začíná v naší zoo letní sezóna vždy 1. dubna, kdy se mění otevírací doba, výše vstupného a nabídka různých atrakcí pro návštěvníky zoo. Termín akce, která novou sezónu slavnostně přivítá, se však řídí datem nejbližšího víkendu, letos je díky velikonočním svátkům posunut na sobotu 7. dubna.

Program této akce v roce 2018 nemůže být věnován ničemu jinému než 110. výročí založení Lumpeparku, což byla soukromá ptačí rezervace, o kterou se v roce 1908 zasloužil ústecký podnikatel Heinrich Lumpe. Návštěvníky u vchodu přivítá poslechová a pohodová hudba, která navodí atmosféru ze začátku 20. století. Přítomna bude i živá socha představující zakladatele Heinricha Lumpeho, takže s osobou tohoto nadšeného ornitologa bude možné vyfotografovat se na různých místech areálu. Pro nejmenší návštěvníky budou připravena stanoviště plná her, aktivit a soutěží mapující průběžně život Heinricha Lumpeho. Nebude chybět ani výtvarná dílna, kde si děti budou moci vyrobit knír pana Lumpeho či jeho oblíbence – různé druhy zpěvných ptáčků. V Zooškole Heinricha Lumpeho proběhne výstava o jeho životě a díle, včetně historických dobových artefaktů zapůjčených z Muzea města Ústí nad Labem. Bude se zde promítat i nový cca 15 minutový dokument "Vítejte v ptačí říši", který měl premiéru v polovině března v kině Hraničář. Na pódiu u restaurace Koliba se uskuteční interaktivní divadelní představení Divadla V Pytli Petra Stolaře, do kterého se mohou zapojit i děti.

Pro návštěvníky je připravena i možnost výhodného vstupného. Každý, kdo přijde s dobovou pokrývkou hlavy (muži - např. cylindr, buřinka, dámy - klobouk s květinami apod.), získá při vstupu slevu 50%. Osoba v celém historickém kostýmu obdrží kromě slevy ještě speciální dárek.

Akci finančně podpořil Ústecký kraj.

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě